Wystartowały zapisy na Garmin MTB Series 2017!

Od czwartku 20 kwietnia można zapisywać się na zawody wchodzące w skład cyklu Garmin MTB Series 2017! W tym roku zawodnicy będą mogli wystartować w cyklu już po raz czwarty. Rosnąca z roku na rok frekwencja powoduje, że Garmin MTB Series na stałe wpisał się w kalendarz pomorskich imprez MTB.

Garmin MTB Series rozpocznie się imprezą w Wejherowie, gdzie rowerzyści będą się ścigać 24 września. W tym roku na mapie cyklu pojawiła się nowa lokalizacja, urokliwa miejscowość w samym sercu Kaszub – Stężyca, w której Garmin MTB Series odbędzie się 1 października. Zakończenie serii odbędzie się 8 października zmaganiami w Rumii. Klasyfikacją generalną cyklu będzie suma czasów z wszystkich etapów. W trakcie trwania cyklu maratonów Kaszuby staną się polską stolicą MTB.

maratomania.pl
  • Etap I – Wejherowo (24.09)
  • Etap II – Stężyca (1.10)
  • Etap III – Rumia (8.10)

„Garmin MTB Series organizujemy już po raz czwarty. W tym roku do miast gospodarzy dołączyła Stężyca, w której odbędzie się druga impreza serii. Szczegółowe informacje odnośnie trasy podamy już wkrótce na stronie zawodów” – powiedział Marcin Florek, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

 Po raz kolejny cyklowi przyświeca hasło „Minimum asfaltu, maksimum frajdy. Zawodnicy będą się ściągać na specjalnie przygotowanych trasach. Nie zabraknie singli, szybkich zjazdów, ale i wymagających podjazdów. Organizatorzy, firma Labosport Polska, ponownie przygotuje dwa dystanse: MINI oraz MAXI. Dystans MINI to około 25 km (jedna pętla). Wybierający dystans MAXI będą mieli do pokonania około 50 km, czyli dwie pętle.

Aby zapisać się na zawody należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie zawodów www.mtbseries.pl. Szczegółowe informacje znajdują się również na profilu zawodów na Facebooku: www.facebook.com/mtbseries.

Dodaj komentarz