Włoszczowska wygrywa w Mediolanie na otwarcie sezonu! Neff trzecia

Zawodniczka Kross Racing Team Maja Włoszczowska wykazała się rewelacyjną formą podczas wyścigu Internazionali d’Italia 12 marca w Mediolanie. Zwyciężyła z przewagą 18 sekund nad reprezentantką Szwajcarii Alessandrą Keller i koleżanką z drużyny Jolandą Neff. W wyścigu mężczyzn piątą lokatę zajął Mistrz Polski – Bartłomiej Wawak, który do podium stracił tylko 10 sekund.

Wyścig elity kobiet rozpoczął się z lekkim opóźnieniem, jednak nie przeszkodziło to wystartować bardzo dobrze Allesandrze Keller, którą gonić próbowały zawodniczki Kross Racing Team: Maja Włoszczowska i Jolanda Neff. Keller prowadziła i wydawało się, że nic nie jest w stanie odebrać jej zwycięstwa. Wtedy zdecydowanie przyspieszyła Włoszczowska, starając się wykorzystać swoją szansę. Na piątej z sześciu rund wyprzedziła Szwajcarkę i nie oddała prowadzenia już do mety. O trzecią lokatę zwycięską walkę z Kathrin Stirnemann stoczyła młodsza koleżanka Polki i najnowszy nabytek KRT – Jolanda Neff.

W wyścigu panów team Krossa reprezentował Bartłomiej Wawak, który od startu plasował się w czołówce wyścigu. Od 3 rundy rozpoczął odrabianie strat, aby finalnie otrzeć się o podium, do którego zabrakło mu zaledwie 10 sekund.

Drugi z zawodników Kross Racing Team – Fabian Giger w weekend startował w barwach reprezentacji Szwajcarii w wyścigu Istrian Spring Trophy, gdzie zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Dodaj komentarz