Wielkie ściganie w Łyszkowicach i gruzińskie podium

30 kwietnia odbył się drugi etap cyklu kolarskiego ŻTC BIKE RACE. W ostatnią niedzielę kwietnia rywalizacja przeniosła się do Łyszkowic.

Start zawodów nastąpił tradycyjnie już o godzinie 12:00. W zależności od kategorii wiekowej kolarze rywalizowali na dystansie od 24,2 do 96,8 kilometra. Start i meta zlokalizowane były w Łyszkowicach przy ulicy Gminnej, tuż przy Urzędzie Gminy.  Pogoda na ściganie była niemal idealna, na starcie pojawiło się 150 uczestników, którzy pragnęli tylko jednego – zwycięstwa w Rally Łyszkowice. Warto zaznaczyć, że były to pierwsze zawody z cyklu ŻTC BIKE RACE na ziemi łowickiej.

Jak zwykle rywalizacja przebiegała w dwóch wyścigach SUPER PRESTIGE oraz FIT RACE. Na trasie nie zabrakło znakomitych zawodników takich, jak chociażby Lechosław Michalak – zwycięzca Wyścigu Dookoła Polski w 1977 roku, czy też Grzegorz Krejner – brązowy medalista mistrzostw świata w kolarstwie torowym. Spory podziw wśród licznie zgromadzonej publiczności wzbudzili zawodnicy z Gruzji, którzy zajęli całe podium wyścigu FIT RACE, w kategorii junior młodszy – Tornike Khabazi, Saba Rostiashvili, Avrandil Piranishvili. Wszystkim zwycięzcom nagrody wręczyli Adam Ruta – wójt gminy Łyszkowice oraz Kazimierz Kwiatkowski – prezes Żyrardowskiego Towarzystwa Cyklistów. Zawody nie odbyłyby się gdyby nie zaangażowanie wielu osób na czele z Piotrem Klimkiewiczem – sołtysem Łyszkowic, czy też członków Klubu Kolarskiego Łowicz, dowodzonego przez Bogumiła Urbanka.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Szczegółowe wyniki oraz informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

Dodaj komentarz