Wielki warszawski weekend rowerowy w Wilanowie

W dniach 15-16 czerwca przy Pałacu w Wilanowie odbędzie się Wielki Warszawski Weekend Rowerowy. W sobotę 15 czerwca zostanie rozegrany Maraton Rowerowy Lang Team, w niedzielę 16 czerwca chętni będą mogli wystartować w wyścigu szosowym dla amatorów Fiat Lang Team Race. Zwieńczeniem weekendu będzie wielki finał akcji Rowerowy Maj.

– Cieszę się bardzo, że po raz kolejny będziemy mogli spotkać się na Wielkim Warszawskim Weekendzie Rowerowym w Wilanowie. Zapraszam wszystkich, którzy lubią aktywność i jazdę na rowerze. Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie – mamy długi dystans Grand Fondo, a także przyjazną dzieciom Paradę Rodzinną, mamy Maraton Rowerowy w kolarstwie górskim i Fiat Lang Team Race na rowerach szosowych, a na koniec finał akcji Rowerowy Maj. Ci, którzy pojawią się w weekend 15-16 czerwca w Wilanowie mogą się spodziewać wielu atrakcji – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.

Organizowane przez Czesława Langa maratony rowerowe to już stały punkt w wiosennym kalendarzu sportowych imprez w Wilanowie. W tym roku miłośnicy rowerów górskich już po raz piąty z rzędu pojawią się w jednym z najpiękniejszych miejsc w Warszawie. Istotą maratonów rowerowych jest to, iż może w nich wystartować każdy – wystarczy mieć rower i kask. Dla najbardziej wytrwałych przeznaczony jest dystans Grand Fondo, można również wystartować na dystansie Medio lub Mini. Wszystkie dystanse łączy wspólna, płaska i dynamiczna trasa na południe od Wilanowa z nową, nadwiślańską rundą w rejonach Kępy Oborskiej. W tym roku większa część trasy będzie wiodła przez drogi szutrowe. Miasteczko wyścigu, start oraz meta przy Pałacu w Wilanowie. Także tam odbędzie się Parada Rodzinna – specjalny, krótki dystans dla najmłodszych, który dla wielu jest pierwszą okazją do rowerowej przygody.

Niedziela w Wilanowie będzie stała pod znakiem Fiat Lang Team Race, wyścigu dla wszystkich, którzy kochają kolarstwo szosowe. Na rowerach szosowych jeździ coraz więcej Polaków, a Fiat Lang Team Race daje im możliwość startu w profesjonalnych warunkach, na doskonale przygotowanej trasie i w oprawie z Tour de Pologne. Kolarze mają do wyboru dwa dystanse – Mini oraz Maxi. Trasa wiedzie również na południe od Wilanowa. Po starcie sprzed Pałacu peleton pojedzie ulicą Przyczółkową. Niedługo po skręcie w stronę Wisły rozpocznie się runda przez Konstancin-Jeziornę, Borowinę, Kawęczynek, Słomczyn i Gassy. Meta przy Pałacu w Wilanowie.

Oba wyścigi – sobotni Maraton Rowerowy Lang Team i niedzielny Fiat Lang Team Race rozpoczną się o godzinie 11. Trwają zapisy internetowe – szczegóły na www.langteammaratony.pl oraz www.langteamrace.pl. Do startu w zawodach będzie można także zapisywać się w Biurze Zawodów dzień przed zawodami oraz w dniu zawodów rano. Szczegółowe godziny podane są poniżej.

Na zakończenie Wielkiego Warszawskiego Weekendu Rowerowego odbędzie się w Wilanowie finał akcji Rowerowy Maj. To największa w Polsce kampania promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród przedszkolaków, uczniów i nauczycieli. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

Maraton Rowerowy Lang Team – Warszawa, Wilanów

Start: 15 czerwca, sobota, godzina 11:00

Zapisy – Biuro Zawodów – ul. Kostki Potockiego, Wilanów

· 14 czerwca, piątek 16:00-19:00

· 15 czerwca, sobota 8:00-10:30

Fiat Lang Team Race – Warszawa, Wilanów – niedziela

Start: 16 czerwca, niedziela, godzina 11:00

Zapisy – Biuro Zawodów – ul. Kostki Potockiego, Wilanów

· 15 czerwca, sobota 16:30-18:30

· 16 czerwca, niedziela 8:00-10:30

Dodaj komentarz