Wielki Finał SK bank Mazovia MTB Marathon w Nowym Dworze Mazowieckim!

Finałowy maraton w Nowym Dworze Mazowieckim zakończył tegoroczny cykl Cezarego Zamany. Było dużo słońca i wielu uczestników. Na starcie w minioną niedzielę zameldowało się aż 1000 wielbicieli MTB. Podobnie jak rok temu miasteczko rowerowe stanęło na terenie NOSiRu. Dzięki temu do dyspozycji wszystkich była dobra infrastruktura. Start i meta zostały umiejscowione na płycie stadionu, natomiast biuro zawodów na hali sportowej, gdzie odbyły się również uroczyste dekoracje zawodników. Wręczono nagrody i wyróżnienia za cały sezon. Swoje pięć minut miały także maluchy z wyścigu MiniMini, które stanęły na podium i dostały owacje od kibiców i zawodników zebranych na uroczystych dekoracjach.

W miasteczku w trakcie maratonu swoje niezwykłe umiejętności zaprezentował kibicom Krystian Herba. Na specjalnie przygotowanych platformach i przeszkodach wykonał szereg tricków skacząc na swoim rowerze oraz pokazując niezwykłe umiejętności techniczne. W programie zawodów pojawił się jak zawsze wyścig dla najmłodszych dzieci MiniMini. Natomiast na licznych stoiskach partnerów Mazovii, można było kupić przecenione ciuchy rowerowe oraz różne akcesoria.

DSC_0268

Sam XV etap SK bank Mazovia MTB Marathon przebiegał bez przeszkód. Zawodnicy wyruszyli na trasę punktualnie. Ta przebiegała malowniczymi terenami wzdłuż wału rzeki Narew, miała ciekawe singiel tracki, a także fantastyczny Crossowy fragment trasy XC w Wieliszewie. Na trasie rozgrywała się zacięta walka o punkty do klasyfikacji generalnej, która przed startem miała jeszcze wiele niewiadomych.

Ostatni etap w tym sezonie na dystansie Giga wygrał Michał Podlaski (ActiveJet Team), który odjechał kolegom o dobre 3 minuty i finiszował samotnie zbierając tylko dla siebie oklaski zebranych kibiców. O pozostałe dwa miejsca na podium rozegrała się rasowa walka ramię w ramię. Zaledwie o 1 sekundę lepszy od trzeciego Marka Strama (Retro Rowery Duda Team) był Lukasz Góralewski (TRW Cloudware Team), który wpadł na metę na drugiej pozycji.

DSC_0752

Wśród Pań na najdłuższym dystansie zwyciężyła Anna Ostrowska (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn), druga dojechała Małgorzata Lutecka (iFON.pl). Trzecia pozycja przypadła Ewie Fijarczyk (Wieliszew Heron Team).

Na dystansie Mega triumfował Bartosz Grędziński (Retro Rowery Duda Team). Miejsce drugie wywalczył Michał Kostrzewa (TRW Cloudware Team). Tuż za nim dojechał lider klasyfikacji generalnej 2015 na tym dystansie, Bartek Borowicz (APS POLSKA COZMOBIKE).

Wśród Pań dystans Mega należał do Katarzyny Pakulskiej (TRW Cloudware Team), która mocno odjechała drugiej Izabeli Kłosowskiej (BLU Cersanit Team Refleks). Trzecią pozycję wywalczyła Zosia Sołtys (CST – VELMAR – MERIDA TEAM).

DSC_0871

Finałowy XV etap w Nowym Dworze Mazowieckim zakończył zmagania zawodników w klasyfikacjach generalnych cyklu. Zawodnicy walczyli o swoje punkty oraz o pozycję swoich teamów. I tak najlepszą drużyną sezonu 2015 została Retro Rowery Duda Team. Na drugiej pozycji uplasowała się grupa TRW Cloudware Team. Trzecie miejsce przypadło drużynie KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn.

Najlepszy w minionym sezonie wśród Panów na dystansie Giga okazał się Bartosz Owczarek (TRW Cloudware Team). Drugą pozycje wywalczył Adrian Jusiński (TRW Cloudware Team). Trzecim zawodnikiem sezonu 2015 okazał się Marek Stram (Retro Rowery Duda Team).

Wśród Pań na dystansie Giga trzeba wyróżnić Małgosię Lutecką, która zwyciężyła klasyfikację generalną i jako jedyna została nagrodzona. Wzięła udział aż w 11 etapach. Brawo za wytrwałość i hart ducha. Druga Aneta Ciechacka przejechała zaledwie 2 maratony, trzecia Małgorzata Nowacka wzięła udział jedynie w jednej edycji na najdłuższej trasie Mazovii.

DSC_1548

Na dystansie Mega w klasyfikacji generalnej zwyciężył zawodnik APS POLSKA COZMOBIKE Bartek Borowicz. Drugi wynik wykręcił Bartosz Grędziński (Retro Rowery Duda Team). Na trzecim miejscu uplasował się Paweł Niechwiedowicz.

Liderką w klasyfikacji generalnej wśród Pań na dystansie Mega została Izabela Kłosowska (BLU Cersanit Team Refleks). Dwójkę na podium wywalczyła zawodniczka bardzo aktywnej w tym sezonie drużyny TRW Cloudware Team  Katarzyna Pakulska. Pozycja numer trzy przypadła Annie Ostrowskiej (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn).

Gratulacje dla zwycięzców! Sezon 2015 zakończył się już dla zawodników Mazovii, ale organizator przygotował małą niespodziankę i powrócił do swojej tradycji organizowania epilogów cyklu. W tym roku podsumowujący wyścig odbędzie się 11 października na wyjątkowej trasie w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Miejscówki tej nie trzeba nikomu przedstawiać.

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz