Wielki finał akcji charytatywnej #KręcimyDlaCiebie

W dniach 18-20 września odbyła się akcja charytatywna #KręcimyDlaCiebie, której celem była zbiórka środków na leczenie podopiecznych Fundacji DHL i Fundacji „Jedni Drugim”. Z okazji 50-lecia DHL pracownicy firmy jechali w rowerowej sztafecie przez 50 godzin bez przerwy, podczas której zebrano prawie 10 tys. zł.

Tegorocznej akcji nie przeszkodził ani deszcz ani porywisty wiatr. Grupa śmiałków zrealizowała heroiczne wyzwanie – zmieniając się na poszczególnych etapach, jechali na rowerach dzień i noc przez 50 godzin, aby wesprzeć Natalię i Daniela. Z jednej strony uczestnicy mogli realizować swoje sportowe pasje, a z drugiej – zrobić coś dobrego.

Pomaganie to chyba największy motywator do działania – mówi Marcin Balmas, jeden
z uczestników akcji. Kiedy słyszysz, że to, co lubisz robić na co dzień, może w jakiś sposób komuś pomóc, nie wahasz się ani chwili. I chociaż momentami było ciężko, to satysfakcja na mecie jest nieopisana – dodaje.

Trasa sztafety rowerowej biegła dookoła jeziora Jeziorsko, w sumie uczestnicy pokonali 33 okrążenia, po 57 kilometrów każde. Oznacza to, że przejechali łącznie prawie 1900 kilometrów, a dzięki wsparciu sponsorów i darczyńców udało się zebrać prawie 10 tys. zł dla podopiecznych fundacji.

Fundacja DHL od wielu lat organizuje sportowe wydarzenia, aby zbierać środki na leczenie swoich podopiecznych, ale zawsze na nowo zaskakuje nas zaangażowanie ludzi i to, ile energii i swojego czasu są w stanie poświęcić dla innych. To naprawdę napawa wielkim optymizmem– mówi Emilia Olejniczak, członek zarządu Fundacji DHL.

Akcję #KręcimyDlaCiebie i podopiecznych fundacji można wspierać nadal, przelewając dowolną kwotę na konto Fundacji DHL „Dostrzegamy Innych Ludzi” z dopiskiem „KręcimyDlaCiebie2019”:

Bank Citi Handlowy: 47 1030 0019 0109 8530 0043 3352 lub biorąc udział w zbiórce na https://www.siepomaga.pl/jedziemybypomagac.

Dodaj komentarz