Weekendowe zmagania na ŻTC BIKE RACE

To był prawdziwy weekend z ŻTC BIKE RACE! W sobotę kolarze zawitali do Jaktorowa, gdzie ścigali się po raz pierwszy w historii cyklu. Dzień później zawodnicy stanęli do rywalizacji w Dębe Wielkim.

Gospodarzem sobotnich zmagania była gmina Jaktorów. Wyścig odbywał się na rundzie o długości 21 kilometrów. Start i meta zlokalizowane zostały w Międzyborowie przy tamtejszym Zespole Szkół Publicznych. Po starcie zawodnicy ruszyli w stronę Bieganowa przez Stare Budy, Nowe Budy, Radziejowice, Korytów i na metę do Międzyborowa. W kategoriach, które miały do przejechania najdłuższy dystans, czyli 105 kilometrów – M20 triumfował Patryk Gruszka z Bikershop Racing Team, w M30 najlepszy był Martin Adamczyk z SDBC / Emerald Textiles, zaś w kategorii RED najszybciej na mecie zameldował się Jarosław Chojnacki, reprezentujący Activejet.

Dzień później rywalizacja przeniosła się do Dębe Wielkiego, uczestników przywitała wspaniała pogoda. Do ścigania przygotowano rundę o długości 19 kilometrów, która poprowadzona została drogami technicznymi wzdłuż autostrady A2. Najmłodsze kategorie wiekowe miały do pokonania łącznie 114 kilometrów. W M20 tym razem najlepszy był Kamil Tanikowski, w M30 na mecie pierwszy zameldował się Mariusz Ciborek z Musli4u, a w kategorii RED, Siergiej Fadeev.

W tym roku cykl imprez kolarskich ŻTC BIKE RACE ruszył w kwietniu i potrwa do września. Kolarze do rywalizacji powrócą 30 lipca w Białej Rawskiej. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

Dodaj komentarz