Weekend zawodników Volkswagen Samochody Użytkowe MTB

Kolejny Puchar Świata MTB w Nove Mesto odbył się w miniony weekend. Katarzyna Solus-Miśkowicz zajęła 25. pozycję, Marek Konwa, dojechał do mety 27, a Jakub Zamroźniak uplasował się na 34. miejscu. Oprócz dobrych miejsc na Pucharze Świata, Michalina Ziółkowska zwyciężyła w Bike Maratonie w Zdzieszowicach.

Edycja Pucharu Świata w Novym Mescie uchodzi za jedną z najtrudniejszych. Jednak wielu zawodników właśnie w tych zawodach najbardziej lubi startować. Tłumy kibiców, gorący doping i świetnie przygotowana trasa wynagradzają trudy rywalizacji. Na starcie nie zabrakło oczywiście zawodników Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Komentarze zawodników:

Katarzyna Solus-Miśkowicz – 25. miejsce w Pucharze Świata w Nove Mesto

25. miejsce tak jak rok temu na Pucharze Świata w Czechach. Wyścig nie był dla mnie łatwy. Problemy z alergiami nasiliły się zaraz po przyjeździe do Novego Mesta. Taktyka na wyścig to równe tempo i maksymalny odpoczynek na zjazdach, a mój Scott Spark z opuszczaną sztycą to bardzo ułatwił. Nie poddaję się i walczę dalej. Za tydzień Puchar Czech na tej samej trasie a za dwa tygodnie start w Wałbrzychu. Dziękuję kibicom za doping! Nove Mesto to przystanek absolutnie uwielbiany przez nas zawodników. Masa kibiców, ta wrzawa na podjazdach i epicka trasa najeżona korzeniami oraz pobudowane skalne zjazdy. To po prostu trzeba przeżyć.

Marek Konwa – 27. miejsce w Pucharze Świata w Nove Mesto

Super trasa i atmosfera zawsze towarzyszy nam na Pucharze Świata w Czechach. Techniczna trasa. Z mnóstwem korzeni i kamieni to jest to co kocham. Niestety nie ta pogoda tym razem… Moje płuca nie wytrzymały tego pyłu na trasie i wykończyła mnie alergia. Dobre 27. miejsce na koniec wyścigu, ale liczyłem na więcej po dobrym starcie, bo czułem się super od początku. Dziękuje bardzo za mega doping na trasie, była moc.

Jakub Zamroźniak – 34. miejsce w Pucharze Świata w Nove Mesto

Trasa  została lekko zmodyfikowana w stosunku do poprzednich lat. Organizator zdecydował się skrócić pierwszy i ostatni podjazd, co sprawiło, że całą runda była jeszcze szybsza. Początek wyścigu w moim wykonaniu był bardzo słaby. Straciłem wiele pozycji na rundzie rozbiegowej i jechałem w okolicach setnej pozycji. Spędziłem trochę czasu stojąc w korkach na wąskich odcinkach trasy, przez co nie mogłem złapać swojego rytmu. Dopiero od drugiej rundy zacząłem się rozkręcać i odrabiać pozycje. Ostatecznie skończyłem na 34. miejscu. Za tydzień wyścig na tej samej trasie, tym razem na Pucharze Czech.

Michalina Ziółkowska – 1. miejsce w Bike Maratonu w Zdzieszowicach

Trasa Bike Maratonu w Zdzieszowicach była idealna na trening moich największych słabości, czyli jazdy w płaskim terenie i na kole. Na dystansie prawie 90 km niestety w przeważającej części musiałam radzić sobie w pojedynkę. W panującym tego dnia upale wyścig dość mocno dał mi się we znaki. Cieszę się z kolejnego zwycięstwa i z niecierpliwością czekam na kolejne starty, ale już w górach!

Źródło: informacje prasowe

Dodaj komentarz