Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team rozpoczyna sezon z nowymi zawodnikami

Wraz z nowym rokiem Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wita w zespole nowych kolarzy. W nadchodzącym sezonie do reprezentacji dołączą Zuzanna Krzystała i Aleksandra Podgórska oraz Stanisław Nowak i Bartłomiej Wawak.

W najbliższych latach jest planowany rozwój drużyny oraz intensywne przygotowania do nadchodzących Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Głównym celem na ten sezon jest zbudowanie odpowiedniego zespołu, który umożliwi zdobycie kwalifikacji olimpijskich. Pozostałe cele drużyny to, przed wszystkim, starty w indywidualnych oraz drużynowych Mistrzostwach Polski, pucharach świata, największych imprezach typu maratony w Polsce i na świecie oraz w wyścigach przełajowych. Niezmiennie, zespół będzie trenowany przez Bogdana Czarnotę.

Nowi zawodnicy, który dołączyli do zespołu zostali wybrani na podstawie licznych osiągnięć sportowych, a także wyróżniającej się woli walki oraz determinacji.

Pod koniec 2018 roku pożegnaliśmy zawodników, którzy w znacznym stopniu przyczynili się do licznych sukcesów zespołu na arenie krajowej i międzynarodowej – Katarzynę Solus-Miśkowicz, Michalinę Ziółkowską, Bartosza Janowskiego oraz Jakuba Zamroźniaka. Cała czwórka dostarczyła kibicom wielu pozytywnych emocji oraz dumy. Z początkiem lutego ponad dwuletnią przygodę z drużyną Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team zakończy także Marek Konwa, który po raz ostatni wystartuje w barwach zespołu w Mistrzostwach Świata CX w Bogense w Danii.

Wraz z rozpoczęciem 2019 roku wprowadziliśmy w zespole wiele zmian. Jesteśmy przekonani, że nowi zawodnicy wniosą do drużyny dużo pozytywnej energii i motywacji, która przełoży się na znakomite wyniki podczas startów. Mamy nadzieję, że dzięki zmianom zawodnicy zespołu Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team będą mieli okazję reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Jednocześnie chcielibyśmy podziękować Kasi, Michalinie, Kubie, Bartkowi i Markowi za kilometry przejechane w naszych barwach, zdobyte tytuły i zaangażowanie w rozwój zespołu. powiedziałaMagda Piekarczyk, kierownik komunikacji marketingowej i PR marki Volkswagen Samochody Użytkowe.

Wypowiedzi i najważniejsze osiągnięcia zawodników:

Bartłomiej Wawak

Z sentymentem wspominam swój pierwszy rower – trójkołowiec, na którym zaliczyłem również pierwszy wypadek. Najtrudniejsze momenty na trasie mam wtedy, kiedy myślę, że już dalej nie dam rady. Mimo trudnych chwil, uwielbiam sport, jakim jest kolarstwo. Moim największym rowerowym sukcesem jest 1. miejsce na Mistrzostwach Europy Maraton Singen 2013 (U23). Moim największym sportowym marzeniem jest teraz kwalifikacja na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Kolarstwo pochłania sporą część mojego życia, ale nie jest jedyną aktywnością, którą lubię. Od czasu do czasu jeżdżę na gokartach, idę na strzelnicę czy chodzę po górach. Poza tym, kocham gotowanie i dobre jedzenie – moje ulubione potrawy to sushi, owoce morza oraz pizza. Interesuję się też motoryzacją.

Najważniejsze osiągnięcia:

 • 6. miejsce Mistrzostw Świata Maraton Pietermaritzberg 2014 (Elita)
 • 6. miejsce Mistrzostw Europy Maraton Irlandia 2014 (Elita)
 • 1. miejsce Mistrzostw Europy Maraton Singen 2013 (U23)
 • 4. miejsce Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Singapur 2010
 • Mistrz Polski XCO/XCM: 2009-2011 i 2013-2018

Aleksandra Podgórska

Przygodę z kolarstwem zaczynałam jako młodsza juniorka w klubie w Bielawie. Pierwsze miejsca na podium zdobyłam w 2016 roku, kiedy wywalczyłam tytuł akademickiej wicemistrzyni świata MTB XCO na Filipinach. Jestem również wielokrotną zwyciężczynią i medalistką Mistrzostw Polski MTB XCO oraz XCM. Poza zawodami studiuję psychologię na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Interesuję się zdrowym stylem życia, fitnessem oraz dietetyką. W wolnych chwilach zajmuję się wychowaniem i tresurą swojego psa – owczarka australijskiego o imieniu Beza.

Najważniejsze osiągnięcia:

 • Wielokrotna zwyciężczyni oraz medalistka Mistrzostwa Polski MTB XCO i XCM.
 • Akademicka Wicemistrzyni Świata MTB XCO 2016 (Filipiny).
 • Udział w Mistrzostwach Świata MTB XCO: 6. miejsce w Austrii w 2012 roku, 13. miejsce w Czechach w 2016 roku.
 • Mistrzostwa Europy MTB XCO: 5. miejsce w Rosji w 2012 roku, 11. miejsce w Szwecji w 2016 roku.

Stanisław Nowak

Przygodę z kolarstwem rozpocząłem 10 lat temu. Co w nim najbardziej lubię? To, że każdy kolejny kilometr może być zupełnie nową przygodą, doświadczeniem, a zarazem niezapomnianą historią. Moim aktualnym celem sportowym jest systematyczne podnoszenie formy z każdym sezonem tak, aby finalnie powalczyć na równi z równym w światowej czołówce XC/CX. Poza sportową pasją lubię spędzać czas ze znajomymi, słuchając dobrej muzyki lub oglądając ciekawe filmy.

Najważniejsze osiągnięcia:

 • Mistrz Polski MTB XCO 2015 (junior młodszy), 2016 (junior)
 • Mistrz Polski MTB Cross Country Maraton 2017 (junior)
 • Mistrz Polski CX 2017 (junior)
 • I-Wicemistrz Polski MTB XCO 2017 (junior)
 • Mistrz Polski BMX Racing 2013, 2015

Zuzanna Krzystała

Ściganie rozpoczęłam dwa lata temu. W 2018 roku wzięłam udział w ponad 50 zawodach w największych cyklach maratonów MTB oraz CX w Polsce zajmując czołowe pozycje. Moim pierwszym celem w barwach zespołu Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team są styczniowe Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym, które kończą sezon zimowy i jednocześnie będą przygotowaniem do sezonu letniego, w którym nie zamierzam zwalniać tempa. Jestem absolwentką studiów II. stopnia na Politechnice Śląskiej w Gliwicach na kierunku budownictwo i od 7 lat pracuję w zawodzie. Sport jest dla mnie idealną odskocznią od zawodowych obowiązków. W wolnych chwilach uprawiam też inne dyscypliny sportu oraz oddaję się pozostałym pasjom takim, jak gotowanie, podróże, fotografia czy muzyka.


Najważniejsze osiągnięcia:

 • 1. miejsce w klasyfikacji generalnej na dystansie PRO – Bike Atelier MTB Maraton w 2017 i 2018 roku
 • 1. miejsce w klasyfikacji generalnej na dystansie MEGA – Bike Maraton w 2018 roku
 • 1. miejsce w klasyfikacji generalnej na dystansie MEDIO – Vienna Life Lang Maraton w 2018 roku
 • 1. miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu etapowego na dystansie FUN – Bike Adventure w 2017 i 2018 roku

W sezonie 2019/2020 zespół Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team ma do swojej dyspozycji dwa samochody: Volkswagena Craftera oraz Volkswagena Californię. Samochody są wyposażone w wiele elementów, które zapewniają wygodne i bezpieczne podróżowanie z możliwością przewiezienia zarówno rowerów, jak i potrzebnego sprzętu. Tak jak w poprzednich latach, zawodnicy będą ścigali się na rowerach najwyższej klasy marki SCOTT.

Dodaj komentarz