Uchwyty rowerowe na telefon – akcesorium pomocne w trasie

[su_label type=”info”]Artykuł Sponsorowany[/su_label]

Podczas jazdy rowerem korzystasz z map lub aplikacji monitorujących wysiłek? Dzięki uchwytom rowerowym na telefon nie zgubisz się i będziesz mógł na bieżąco monitorować przebieg swojego treningu. Poznaj funkcje tych akcesoriów i zdecyduj, które najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Uchwyt rowerowy na telefon – jak działa?

W czasie wycieczki rowerowej dobrze jest mieć możliwość skorzystania z map lub telefonu. W razie usterki roweru lub bolesnej wywrotki łatwiej i szybciej wezwiesz pomoc, a jeśli zabłądzisz na nieznanym terenie, bez problemu wrócisz na znany szlak. Dlatego uchwyty rowerowe na telefon zyskują coraz większą popularność i stają się niemal obowiązkowym wyposażeniem zapalonych rowerzystów.

Funkcjonalność

Uchwyty rowerowe na telefon posiadają wodoodporne okienka z tworzywa przewodzącego dotyk, dzięki czemu możliwa jest obsługa smartfona. Jednym ruchem odbierzesz lub odrzucisz połączenie, odczytasz wiadomość, przełączysz opcje swojej aplikacji sportowej lub wybierzesz z odtwarzacza muzyki swój ulubiony utwór, który zmotywuje Cię do większego wysiłku. Jeśli w trakcie jazdy na rowerze słuchasz muzyki, zdecyduj się na uchwyt na telefon z dobrze osłoniętym otworem na słuchawki.

Bardzo pomocne mogą również dodatkowe naszywki odblaskowe, które poprawiają widoczność rowerzysty po zmroku – troski o bezpieczeństwo nigdy za wiele.

Mocowanie

Uchwyty rowerowe na telefon wyposażone są w solidne obejmy oraz paski, które możesz przymocować do kierownicy lub ramy jednośladu. Obejma gwarantuje stabilność nawet na trudnym terenie, dzięki czemu nie przesuwa się i nie obraca w efekcie drgań spowodowanych jazdą po nierównej nawierzchni.

Wodoodporność

Pogoda potrafi zaskoczyć, dlatego warto zadbać o wybór wodoodpornego uchwytu rowerowego na telefon. Dzięki temu Twój smartfon pozostanie bezpieczny nawet, jeśli w czasie wycieczki złapie Cię intensywniejszy deszcz. Wodoodporny uchwyt to oczywiście absolutny must-have dla tych, którym nie straszna żadna pogoda i na rower wybierają w każdych warunkach.

Rozmiary i pojemność

W zależności od swoich potrzeb możesz zdecydować się na uchwyt przeznaczony wyłącznie do smartfona ( te zwykle mocuje się do kierownicy za pomocą obejmy) lub większą sakwę mocowaną do ramy, która oprócz okienka do obsługi smartfona posiada również przegrodę na najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak klucze, dokumenty, pieniądze, multitool czy coś do przekąszenia. W czasie zakupu zwróć uwagę na rozmiar okienka na smartfon – niezwykle ważne jest, by jego wielkość była dostosowana do przekątnej ekranu Twojego telefonu.

Uchwyt rowerowy na telefon – gdzie kupić?

Rowerowych uchwytów na smartfony szukaj w dobrych sklepach z akcesoriami do telefonów. Szeroki wybór znajdziesz na pewno w sklepie teleakcesoria.com.

Dodaj komentarz