Tour de Pologne wjeżdża na Śląsk

Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe) wystartuje w żółtej koszulce lidera na trasę drugiego etapu 76. Tour de Pologne UCI World Tour. Kolarze pokonają dziś trasę z Tarnowskich Gór do Katowic o długości 153 kilometrów.

Drugi etap rozpocznie się na Rynku w Tarnowskich Górach, start honorowy nastąpi o 14:50. Po starcie ostrym peleton pokona 32-kilometrową rundę wokół Tarnowskich Gór, po czym ruszy na południe. Na trasie znajdują się trzy Lotne Premie LOTTO – w Piekarach Śląskich, Siemianowicach Śląskich i Katowicach. Ta ostatnia odbywa się pod hasłem 100-lecia PCK. Także w Katowicach kolarze powalczą na dwóch Górskich Premiach TAURON czwartej kategorii. Peleton pokona trzy 19-kilometrowe rundy i powalczy na finiszu przy katowickim Spodku.

W żółtej koszulce lidera klasyfikacji generalnej CARREFOUR wystartuje dziś Pascal Ackermann, który przed rokiem wygrał etap z metą w Katowicach. Ackermann jest także liderem klasyfikacji Najlepszy Sprinter LOTOS, ale w tej koszulce wystartuje dziś Fernando Gaviria Rendon (UAE Team Emirates), który zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji sprinterskiej. W koszulce Najlepszego Górala TAURON pojedzie Charles Planet (Team Novo Nordisk), a Najaktywniejszego Zawodnika LOTTO Jakub Kaczmarek z Reprezentacji Polski. Na czele klasyfikacji drużynowej jest UAE Team Emirates.

Źródło: materiał prasowe

Dodaj komentarz