Test kasku rowerowego Met Crossover

Dzisiaj do naszej redakcji trafił kask rowerowy Met Crossover, którego postanowiliśmy przetestować i podzielić się z Wami naszą opinią. Pod uwagę weźmiemy budowę, wygląd, system mocowania oraz cenę.

Firma Met jest jednym z wiodących producentów wysokiej jakości kasków rowerowych od 1987 roku. Dzisiaj mamy przyjemność testować kask rowerowy Met Crossover w kolorze biały matowy.

Model Crossover to typowy kask MTB ze średniej półki cenowej. Do wyboru mamy aż 11 wersji kolorystycznych oraz 2 rozmiary: unisize oraz XL. Po wyciągnięciu kasku z pudełka bardzo mi się spodobał. Na głowie miałem jednak już wiele kasków i z własnego doświadczenia wiem, że każdy kask przed zakupem trzeba dokładnie przymierzyć. Ludzie mają różną budowę głowy, niektóre kaski po prostu nie pasują.

WP_20150621_008

Po założeniu na głowę okazuję się, że pasuje na mnie idealnie. Zgodnie z opisem producenta powierzchnia styku z głową wynosi 68%. Crossover wyposażony został w antyalergiczne wkładki, które po dłuższym czasie użytkowania możemy wymienić na nowe i dalej czuć komfort z jazdy na rowerze.

Kask został wykonany w technologii In-Moulding, polegającej na zespoleniu skorupy i wypełnienia na całej powierzchni kasku. Został wyposażony również w siateczkę przeciw owadom, która jak dla mnie jest bardzo ważna w budowie kasku – chyba nikt nie lubi, gdy podczas jazdy pod kask dostają się owady. Do samego wyglądu kasku nie mam zastrzeżeń – nowoczesny design i ładna kolorystyka. Testowany kask w kolorze biały matowy wygląda bardzo ładnie, pasuje do wszystkiego i co najważniejsze nie przyciąga aż tak bardzo promieni słonecznych. Dodatkową zaletą jest również odczepiany daszek.

WP_20150621_009

Ważną rzeczą jest waga kasku. Nasz kask jest bardzo lekki, w rozmiarze unisize waży 290g, a w rozmiarze XL 350g. Met Crossover został wyposażony w wiele elementów odblaskowych oraz system dopasowania Safe-T E-Twist. Dzięki pokrętle możemy łatwo i szybko dopasować rozmiar kasku do głowy, a dodatkową zaletą jest umieszczenie w pokrętle lampki LED, którą jednym przyciśnięciem możemy włączyć. Lampa świeci w trybie ciągłym oraz migającym, a jej światło jest naprawdę mocne, co zapewnia nam dodatkowe bezpieczeństwo podczas wieczornej jazdy.

Jeżeli chodzi o wentylacje, producent podaję wartość 5,5 w skali 10. Wydaję mi się, że jest to wartość wystarczająca biorąc pod uwagę pogodę w Polsce. Co prawda przyszło mi testować kask dzisiaj, kiedy pogoda nie rozpieszcza. Jeżeli jednak zauważę, że podczas większych upałów jest to faktycznie wada, zaktualizuję ten wpis.

WP_20150621_010

Przyszła pora na małe podsumowanie. Biorąc do ręki kask Met Crossover bardzo mi się spodobał. Po pierwszej jeździe ten zachwyt nie minął. Nie patrząc tylko na nowoczesny wygląd jest również bardzo wygodny. Przekonująca jest również cena 199 zł oraz program Crash Replacement, który umożliwia wymianę uszkodzonego kasku w wypadku rowerowym na nowy w okresie 2 lat od daty zakupu.

Dodaj komentarz