Team Hurom z licencją UCI

Międzynarodowa Unia Kolarska z pozytywnym skutkiem zakończyła proces rejestracji drużyny Marcina Peca i Andrzeja Sypytkowskiego. W sezonie 2017 Team Hurom działać będzie jako ekipa zawodowa w oparciu o licencję kontynentalną.

Już kilka tygodni temu złożyliśmy do Międzynarodowej Unii Kolarskiej wniosek o zarejestrowanie naszego zespołu w tzw. trzeciej dywizji. Dziś otrzymaliśmy od UCI informację, że wszystkie wymogi zostały spełnione i Team Hurom oficjalnie otrzymał licencję kontynentalną powiedział Andrzej Sypytkowski, dyrektor sportowy zespołu.Dla nas to potwierdzenie, że wszystko jest na dobrej drodze i możemy dalej spokojnie realizować nasz plan.

Uzyskanie licencji zawodowej dla drużyny z Rybnika to tak naprawdę dopiero początek przygody. Zespół jest jeszcze w trakcie kompletowania składu, w którym aktualnie znajduje się siedmiu zawodników – Mikołaj Gutek, Wojciech Franczak, Eryk Latoń, Wojciech Migdał, Emanuel Piaskowy, Konrad Tomasiak oraz Bartosz Warchoł.

Wciąż jeszcze nie zamknęliśmy składu. Prowadzimy rozmowy z kilkoma zawodnikami, którzy być może do nas dołączą. Docelowo drużyna powinna liczyć w tym sezonie 9-10 kolarzydodał Sypytkowski.

Siedmiu zawodników, którzy oficjalnie są już w składzie, przebywa już w Hiszpanii,  indywidualnie szykując się do sezonu. Pierwsze zgrupowanie Team Hurom zaplanowane jest zaś na początek lutego. Będzie to okazja do integracji ekipy, sprawdzenia strojów, sprzętu i omówienia naszych celów na najbliższe miesiące. Okres startowy rozpoczniemy natomiast w marcu od wyścigów w Chorwacji.

Dodaj komentarz