Szprycha rozpoczęła swój cykl w Łańcucie

VII Łańcucki Maraton  MTB rozpoczął  1 edycję cyklu Szprychy Podkarpackich Maratonów Rowerowych  w 2018 r. Łańcucki Maraton rozgrywany był na dwóch dystansach Mini – 25 km i Maxi -52 km w północno-zachodniej  części Pogórza Dynowskiego.

Na starcie  maratonu do rywalizacji stanęło 261 kolarzy z Polski południowo-wschodniej od Bytomia, Krakowa  po Lublin. Niedzielne przedpołudnie napawało kolarzy optymizmem gdyż sprzyjała aura, słoneczko przygrzewało, lekki wiaterek nie był uciążliwy a organizatorzy przygotowali solidnie trasy do rywalizacji.

Trasy prowadzone były na zróżnicowanej nawierzchni dróg  po gruncie, sutsze, żwirach, płytach betonowych oraz duktach leśnych. Kolarze pilotowani byli przez policję oraz motocyklistów z GMoto  ze startu honorowego z parkingu MOSiR w Łańcucie  na start ostry na ul. W Rutkiewicz.

Od samego startu niesamowite tempo narzuciła szóstka  kolarzy Bieleń, Rusin, Rydel, Biernacki  Dziwisz oraz Celary. Prowadzącym warunki sprzyjały, gdyż nie musieli jechać w niesamowitym pyle i kurzu unoszącym się z peletonu. Pierwsze podjazdy na 5 km tez dały osobie znać a podjazd na wzniesienie Magdalenka w Cierpiszu już weryfikowało przygotowanie do rywalizacji. Od 10 km Bieleń i Rusin odjechali pozostałym kolarzom co świadczyło o ich dyspozycji.

Kolejne wzniesienia w Albigowej – Honie, Handzlówce i Husowie były bardzo wyczerpujące. Męczące podjazdy w słońcu oraz krótkie a bardzo szybkie zjazdy dawały w kość kolarzom. Trzeba było być cały czas bardzo skoncentrowanym by nie doprowadzić do kraks. Z  Handzlówki do Husowa to kolejny długi podjazd na Patrię po gruncie i żwirze. Tutaj kolarze dawali z siebie wszystko, wiedząc że to ostatni taki podjazd a do mety tylko 20 km. Zjazd do Markowej prowadził po żwirowej drodze, który wymagał niesamowitego wysiłki i koncentracji.

Każda nieuwaga mogła spowodować niesamowite komplikacje w sprzęcie jak i upadkiem. Dystans Mini 25 km w czasie 1.03.05,387 pokonał Kuba Kosiński z AXEL SPORT Racine Team a Patrycja Mazurek z Zryw Buszkowiczki pokonała ten dystans w czasie 1.17.24,520.

Dystans Maxi wygrał z czasem 1.58.35,090 Mateusz Bieleń z EBICOM PMBike Racing Sport a Monika Mach-Wała z NSB-MAXISPORT TEAM w czasie 2.41.56,325.Do rywalizacji drużynowej bardzo silną drużynę wystawił SST Lubcza i Żbik Komańcza, których zawodnicy zajmowali czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach.

Najlepszym kolarzem Łańcuckim został Wojtek Piekło z ŁTC, który został uhonorowany specjalna nagrodą ufundowaną przez Burmistrza Miasta Stanislawa Gwizdaka. Ponadto w ramach tego maratonu rozegrany został również maraton o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie, który wygrał Andrzej Dziura z czasem 2.31.35,507 z OSP Zabratówka.

Ponadto na terenach Muzeum Zamek w Łańcucie rozgrywany był również maraton dla milusińskich w którym rywalizowało 40 kolarzy. Niesamowita rywalizacja wśród najmłodszych była naprawdę fair play. Widać jak dzieci były przygotowane do rywalizacji.

Ponadto zespół ratowników medycznych Bartosz Fajgiera pokazał jak należy dokonywać pomocy przedmedycznej. Bufety zapewniały kolarzom wodę, banany i drożdżówki z których korzystali na trasie. Na zakończenie maratonu  kolarze zostali uhonorowani statuetkami, dyplomami,  nagrodami rzeczowymi  oraz medalem okolicznościowym ufundowanymi przez Starostę Łańcuckiego, Burmistrza Miasta Łańcuta, Wójtów Gmin Łańcut i Markowa. Powyższe nagrody zwycięzcom wręczali Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń, Burmistrz Miasta Łańcuta Stanisław Gwizdak, p.o.Komendant Powiatowy PSP bryg. mgr inż. Jacek Rejman, dyr. MOSiR Jerzy Hałka oraz Prezes ŁTC Tadeusz Dubiel.

Wyniki VII Łańcuckiego Maratonu MTB:

MINI TOUR:

K-1                                    K-2                                                  K-3

1.- Patrycja Mazurek,            1.-Dominika Latańska             1.- Magdalena Kłeczek

2.-Karolina Majewska           2.-Dorota Szubart                    2.- Kamila Filipczak-Stasicka

3.-Maja Kozłowska               3.- Dominika Żurek                 3.Monika Matłosz

            M-1                                    M-2                                               M-3

1.Michał Rozmund                 1.Kuba Kosiński                     1.Marcin Sieńko

2.Jan Miłek                             2.Konrad Zieliński                  2.Adrian Szczepina

3.Michał Jajko                        3.Krzysztof Pazdan                 3.RFafał Cygan

M-4                                       M-5                                                     M-6

1.-Bartosz Szuban                 1.-Grzegorz Michalski                    1.-Tadeusz Bieniek

2.-Marek Kozłowski              2.-Mariusz Burdzy                         2.-Wiwesław Grdeń

3.-Gerard Modecki                3.-Franciszek Wantuch                   3.-Tadeusz Czwarkiel

MAXI TOUR.

            K-2                                      K-3

1.-Monika Mach-Wała           1.-Joanna Majewska

2.-Janina Nawój                      2.-Krystyna Miłek

3.-Dorota Międlak

M-1                                   M-2                                                  M-3

1.-Mieszko Kowalik              1.-Jakub Rusin                              1.-Mateusz Bieleń

2.-Mateusz Burda                   2.-Marcin Rydel                           2.-Piotr Biernacki

3.Wojciech Piekło                  3.Sławomir Dziwisz                     3.-Krystian Nawój

           M-4                                        M-5                                               M-6

1.-Andrzej Miłek                      1.-Robert Kozdrowicki              1.-Marian Celary

2.-Rafał Rydel                          2.-Zbigniew Zając

3.Roman Badura                      3.-Mariusz Łabędzki

Kat. Straż

1.-Andrzej Dziura

2.-Grzegorz Mortka

3.-Bogdan Kuźniar

Inf. łtc

Dodaj komentarz