Szosowy Klasyk w Miękini. Ponad 500 osób na starcie!

Szosowy Klasyk wrócił do Miękini i znów był częścią kolarskiego weekendu – dzień wcześniej Miękinia była areną inauguracji największego w Polsce cyklu maratonów MTB – Bike Maratonu. Obie imprezy były niezwykle udane – na starcie Bike Maratonu znów stanęło prawie 2000 osób, a Szosowy Klasyk przyciągnął ponad 500 zawodników, co jest kolejnym rekordem tej imprezy.

Do przejechania były dwa dystanse: FUN (51 km) i PRO (102 km). Ścigano się na rundach (25,5 km), a start i meta usytuowane były w centrum Miękini przy kompleksie sportowym. Via Dolny Śląski to propozycja dla wszystkich, którzy tęskną za ściganiem na szosie. Wyścigów w cyklu jest osiem, w tym trzy Szosowe Klasyki (Miękinia, Szklarska Poręba, Grodowiec). Z nami Ślężański Mnich i Miękina. Przed nami – już 22 kwietnia w Sobótce – Visegrad Race i Grand Prix Polski. Kolejny Szosowy Klasyk – 8 lipca.

Choć to z założenia wyścig dla amatorów, emocji i walki było sporo, a poziom między „amatorami” i „zawodowcami” coraz bardziej się zaciera. W każdym razie Szosowy Klasyk to na pewno wyścig dla wszystkich – dla tych, którzy chcą się ścigać na wysokim poziomie i na topowym sprzęcie i dla tych, którzy pokonując krótszy dystans na trekkingowym rowerze,również czują się zwycięzcami.

Zawodnicy i zawodniczki ścigają się na zawodach cyklu Via Dolny Śląsk w grupach startowych podzielonych według kategorii wiekowych, tak aby od samego startu było bezpiecznie i tak aby łatwiej było odnaleźć w peletonie swoich bezpośrednich rywali. Nie ma też zwycięzców w kategorii open – są tylko w kategoriach wiekowych.

Łatwiej też wyłowić z kilkuset osób grupy i nazwiska walczące o czołowe miejsca w kategoriach, a na mecie emocje nie kończą się wraz z finiszem pierwszej grupy. One dopiero się zaczynają.

Ściganie w Miękini zakończyło się tuż po godzinie 15:00 – ceremonią dekoracji dla pierwszych trójek we wszystkich kategoriach, gromko oklaskiwanych przez kibiców i pozostałych zawodników. Były dyplomy, medale i – przede wszystkim – żółte koszulki dla zwycięzców kategorii. Pełne wyniki zawodów: http://szosowyklasyk.pl/rejestracja/wyniki-2017/

Wyniki w pierwszych trójkach PRO:

M2

 1. Damian Miela (Strefasportu.pl/MW Invest )
 2. Paweł Pac (Brzeg)
 3. Marcin Zarębski (GVT Trzepaki)

M3

 1. Jarosław Zarębski (GVT Trzepaki)
 2. Paweł Jamro (Nexelo Świdnica)
 3. Paweł Piróg (Huzar Bike Academy)

M4

 1. Adrian Jach (Dadelo.pl)
 2. Grzegorz Bednarczyk (Diversey Team)
 3. Mariusz Piasecki (Gatta-Bike RS)

M5

 1. Piotr Pawłowski (Huzar Bike Academy)
 2. Dariusz Leduchowski (Daniel Sportswear LUKS Dwójka Stryk)
 3. Zbigniew Koczała (Rowery Turowski Team)

Dodaj komentarz