Sukces podczas finału Northtec MTB Zimą w Mrozach

Wczoraj w podwarszawskich Mrozach odbył się finałowy maraton cyklu Northtec MTB Zimą. Impreza rozwija się z każdą edycją. W tym roku Cezary Zamana – organizator, zdecydował się wydłużyć cykl o jeden wyścig. Ten krok okazał się strzałem w dziesiątkę, co pokazała wysoka frekwencja, która zaskoczyła organizatorów. Fenomen imprezy jest niewątpliwy i nie da się ukryć, że Northtec MTB Zimą staje się poważnym ogólnopolskim cyklem.

Przy ocieplającym się w ostatnich latach klimacie, zimowe maratony pozwalają skrócić czas przerwy między letnimi startami, co wpływa bardzo pozytywnie na cykl przygotowań zawodników. Dowodem na to jest fakt, że coraz częściej wpisują oni zimowe maratony w swój harmonogram startów. Na liście uczestników możemy znaleźć kolarzy z Olsztyna, Gdyni, Łodzi, Torunia, Lublina, Częstochowy, a nawet z Białoruskiego Grodna!

Tegoroczne Mrozy, to również nowa trasa poprowadzona przez tereny leżące na wschód od miasta, które dużo bardziej przypadły do gustu zawodnikom. Rejon miejscowości Gójszcz czy przejazd obok rezerwatu Witówka, to ogromne atuty tego obszaru. Aż wierzyć się nie chce, że taki potencjał leżał do tej pory w ukryciu. Ale to już zasługa Cezarego Zamany, który za cel swoich zawodów organizowanych w całej Polsce obrał sobie wynajdywanie tras, które są perłami okolic jeszcze nieznanych szerszej publiczności. To niewątpliwy atut jego maratonów, które wyróżniają się w tym względzie na tle konkurencji.

Smaczku imprezie dodała także sprzyjająca w tym zimowym sezonie pogoda. Zawodników przywitało od rana piękne, ciepłe wiosenne słońce i niewielki wiatr. Dzięki czemu ten czwarty etap można zaliczyć jako rozpoczęcie letniego sezonu MTB 2016.

A teraz wyniki. Ostatni IV etap Northtec MTB Zimą na dystansie Mega wygrał utytułowany  i znany doskonale w kolarskim środowisku Artur Korc (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn). Ale łatwo nie było, gdyż drugi Michał Józkowicz (Diversey Team) oraz trzeci Arkadiusz Jusiński (RENAULT TEAM) wpadli na metę w jednosekundowych odstępach! To był ostry finisz ku uczesze licznie zebranych kibiców. Wśród Pań na długim dystansie triumfowała Katarzyna Polakowska (Romet Racing Team), miejsce drugie wywalczyła Barbara Borowiecka i wreszcie trzecia na metę dotarła Joanna Gumieniak (Bike Atelier Team)

Męski dystans Fit, to zwycięstwo Grzegorza Marcinkiewicza (Świat Rowerów Racing Team). Pozycja numer dwa przypadła Tomaszowi Pietrzyckiemu (PIE3CKI TEAM). Trzeci na podium wjechał Sebastian Kabaczuk (ABSOLUTE Bike Team). Panie na dystansie Fit dojechały w kolejności – Justyna Tarnowska, Dorota Czajkowska (Klub Sportowy Tęcza) oraz Katarzyna Laskowska (Finisher.pl).

I jeszcze klasyfikacje generalne całego cyklu Northtec MTB Zimą 2016. Wśród mężczyzn na dystansie Mega zwyciężył Arkadiusz Jusiński (RENAULT TEAM), drugie miejsce zajął Michał Józkowicz (Diversey Team), trzecie Tomasz Majewski (Retro Rowery Duda Team). Najlepszą Panią na dystansie Mega okazała się Katarzyna Polakowska (Romet Racing Team). Pozycję drugą wywalczyła Barbara Borowiecka. Trzecie miejsce dla Krysi Żyrzyńskiej-Galeńskiej (MYBIKE.PL).

Najlepsza drużyna cyklu to Retro Rowery Duda Team. Druga pozycja przypadła teamowi TRW Cloudware Team. Miejsce trzecie zajął zespół GERAPPA. Pełna tabela wyników jest dostępna na stronie cyklu http://www.zima.mazoviamtb.pl/wyniki.php

To już koniec zimowych zmagań miłośników MTB, pozostaje zaprosić na zbliżający się pierwszy letni start w Legionowie (03.04) największego w Polsce cyklu maratonów rowerowych Mazovia MTB Marathon 2016.

Galeria Zdjęć

Dodaj komentarz