Startuje Mazovia MTB Marathon 2016

Przed nami letni sezon największego w Polsce cyklu maratonów rowerowych. Cezary Zamana przygotował w nadchodzącym sezonie, aż 16 edycji rozsianych po całym kraju w myśl zasady ścigaj się i odkrywaj najpiękniejsze zakątki Polski.

Tradycyjnie zawodnicy rozpoczną rywalizację na Mazowszu, aby w dalszej części sezonu odwiedzić ciekawe trasy w całej Polsce. Właśnie trasy są oczkiem w głowie organizatora, dlatego każdą edycję objeżdża sam Cezary Zamana wraz z miejscowymi drużynami MTB, których zawodnicy często są bardzo zaangażowani w wytyczanie konkretnych szlaków. To najlepsze rozwiązanie, ponieważ dzięki temu każdy maraton jest wyjątkowy i doskonale dopracowany.

Sezon rozpoczyna się klasyczne w Legionowie – szybko, technicznie i z małą zadyszką w Chotomowskich Lasach, gdzie każdego roku organizator wyciska z tych terenów ostatnie soki. Możecie się zatem spodziewać nowych singli, przepraw i technicznych odcinków, cudownej atmosfery oraz tłumu kibiców. Miasteczko jak zawsze przy nowoczesnej Arenie Legionowo.

DSC_5581

Po solidnej rozgrzewce zawodnicy przeniosą się na drugą stronę Warszawy do Józefowa. Tam powstanie nowoczesna baza zawodów przy Hotelu Holiday Inn, który zlokalizowany jest nad brzegiem rzeki Świder. Ta trasa to „podwarszawska perełka” z dużym współczynnikiem interwałów i zawyżoną skalą trudności. Szczególnie atrakcyjne są single, które biegną doliną Mieni na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Widoki niespotykane w okolicach Warszawy, trasa jedyna w swoim rodzaju jak twierdzą uczestnicy zeszłorocznej edycji.

Kazimierz Dolny, Nałęczów i Puławy. Te tereny na weekend majowy to najlepszy z wyborów. W zeszłym roku trasa w Puławach, która przebiega przez tereny Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, została bardzo pozytywnie oceniona przez uczestników. I nic w tym dziwnego, ponieważ oprócz setek wąwozów i bardzo różnorodnego ukształtowania terenu jest tam wspaniała baza w najnowocześniejszym porcie jachtowym nad Wisłą. Tak więc Lubelskie trójmiasto czeka na zawodników Mazovii.

Maraton w Łodzi to klasyka centralnej Polski. Na tych terenach występują różnorodne Lasy, ciekawsze niż te na Mazowszu. Jest tam również dużo więcej wzniesień, co podnosi stopień trudności. Bardziej pofałdowana trasa, to ciekawsza trasa i to wie każdy miłośnik maratonów MTB.

DSC00297_01

Rogów, był zeszłorocznym odkryciem cyklu Cezarego Zamany. Okolice tej miejscówki to bardzo uroczy widokowo teren wschodniej części  Parku Krajobrazowego. Występuje tu dużo wzniesień, szczególnie w okolicach miejscowości Syberia. Będzie to prawdziwe wyzwanie, ze względu na trudne podjazdy i techniczne zjazdy. Przewyższenia sięgną ponad 600 metrów na trasie Mega i prawie 1000 metrów na dystansie Giga! To mówi samo za siebie.

Kolejną godną uwagi propozycją jest Ciechanów. Stoi tam wspaniały Zamek Książąt Mazowieckich, który powstał około 1355 roku, a w ostatnich latach został z sukcesem zrewitalizowany. Kolarskie sportowe miasteczko umiejscowione pod nim, to rzecz jedyna w swoim rodzaju i podobno każdy kto raz startował w tej edycji, pragnie tam wrócić.

Pod koniec czerwca Mazovia zaprasza na maraton marzeń. Urokliwe górskie doliny ze ścieżkami wzdłuż rzeki Dunajec, wjazd na Turbacz na wysokość 1280 m n.p.m., widok na Podhale i jedyną w swoim rodzaju panoramę Tatr. Mowa o Łopusznej. W poprzednim sezonie Cezary Zamana odważył się po raz pierwszy w historii Mazovii na zorganizowanie imprezy daleko na południu. Odbiór po zawodach był bardzo dobry, dlatego w tym roku idzie dalej i organizuje tam Puchar Polski MTB. To dobra wiadomość dla wszystkich startujących, ponieważ będą oni mieli okazję pojechać ramię w ramię z kolarską czołówką kraju.

DSC04751

W połowie lipca Mazovia MTB Marathon przenosi się na Warmię i Mazury, a dokładnie do Olsztyna nad Jezioro Ukiel. Tam znajduje się nowoczesna, niedawno zmodernizowana miejska plaża, świetna infrastruktura Turystyczna oraz, a może przede wszystkim, jedna z najlepiej ocenianych przez zawodników cyklu trasa. Oj, będzie się działo!

Po Olsztyńskiej edycji przyjdzie czas na Grudziądz, który będzie odkryciem sezonu 2016! Zawodnicy wystartują znad jeziora Rudnik, nad którym znajdują się przepiękne i czyste plaże. Trasa tego maratonu wiedzie polodowcową doliną o zróżnicowanym i ciekawym terenie.

W sierpniu peleton przenosi się do Ełku na trasę, którą zawodnicy Mazovii wskazali w zeszłym roku jako najlepszą w całym sezonie 2015.

Na koniec wakacji pozostanie jeszcze Brodnica, gdzie miejscowy Team MTB odpowiedzialny za tę edycję obiecał podnieść poprzeczkę i wytyczyć jeszcze ciekawszy szlak względem zeszłorocznego maratonu.

No i wreszcie wspaniały Toruń, miasto Kopernika i Michała Kwiatkowskiego. Jak zawsze start i meta wyścigu odbędzie się na kultowej Motoarenie. To powinien przeżyć każdy!

DSC_3296

Pod koniec sezonu organizator Mazovii zaprosi zawodników do Rawy Mazowieckiej, w której zmierzą się oni z nietuzinkową trasą. Będzie to jej trzecia odsłona w historii cyklu. Przyjeżdżając na ten wyjątkowy maraton warto zabrać ze sobą rower szosowy, aby spróbować swoich sił w wyścigu Kross Road Tour, który będzie rozgrywany dzień później.

W tym roku Zamana Group jest organizatorem maratonu w Kielcach. Ta edycja wyścigu połączona będzie z targami rowerowymi Bike Expo, na które warto zajrzeć i zapoznać się z technicznymi nowinkami ze świata dwóch kółek.

No i w końcu wielki finał cyklu Mazovia MTB Marathon, na który Cezary Zamana zaprasza do Nowego Dworu Mazowieckiego. Będzie klasyczny start i finisz na miejskim stadionie. Warto pojechać dystans Mega, żeby pogimnastykować się na wieliszewskich cross singlach. Krótko mówiąc podwarszawski klasyk, znany i lubiany.

Zamana Group zaprasza na cykl maratonów Mazovia MTB Marathon 2016 w całej Polsce oraz na inne swoje wyścigi. Bez wątpienia ekipa Cezarego Zamany tworzy dziś najbogatszą ofertę rowerowych imprez w Polsce. Szczegóły znajdziecie na stronie www.zamanagroup.pl

Dodaj komentarz