Sprinterskie emocje w Lublinie – Mistrzostwa Polski XCE

Lublin po raz siódmy gościł specjalistów od sprintów rowerowych. Rozegrane w minioną niedziele 12 sierpnia 2018 Mistrzostwa Polski XCE zdominowali zawodnicy HUROM LKK LUKS SŁAWNO ACCENT zdobywając dwa złote i jeden srebrny medal.

Lubelskie  stare miasto  od lat przyciąga wielu turystów z Polski i zagranicy. Wąskie zabytkowe uliczki kryją wiele ciekawych historii. W tej niesamowitej scenerii już siódmy rok z rzędu zostały rozegrane zawody kolarskie ELIMINATOR MTB. Przygotowana trasa o długości 1 km wraz z siedmioma sztucznymi przeszkodami gwarantowała wiele sportowych emocji. Impreza trzeci rok z rzędu miała rangę Mistrzostw Polski. Dzięki temu do stolicy Lubelszczyzny przybywali najlepsi kolarze górscy w kraju. Podobnie było i tym razem. W gronie pretendentów do medali zabrakło jedynie Łukasza Szewczuka (KKW WHYTE NEXELO WAŁBRZYCH) – obrońcy tytułu z 2017 roku. Tradycyjnie rywalizacja rozpoczęła się od wyścigu indywidualnego na czas, którego wynik decydował o rozstawieniu zawodników w drabince finałowej. Wśród Pań najlepszy czas uzyskała Marta Turoboś 1:50:51 (Hurom LKK LUKS Sławno Akcent),  a wśród Panów Oskar Pluciński 1:36:79 (Arkado Racing Team).

W trakcie przejazdów eliminacyjnych wszyscy zainteresowani mogli odwiedzić namioty oraz stoiska partnerów imprezy m.in.: TOYOTA AUTO LUBLIN, DECATHLON, RYOBI, THULE oraz przetestować rowery WHYTE. Rywalizacja czwórkami przyciągnęła wielu kibiców, a rozpoczęła się od wyścigów amatorów. Wśród zawodników bez licencji triumfował Przemysław Gierczak – trener i menadżer drużyny ze Sławna. Wśród kobiet pewnie zwyciężyła osiągnęła obrończyni tytułu Marta Turoboś. Srebro wywalczyła Patrycja Piotrowska (KKW WHYTE NEXELO WAŁBRZYCH) a brąz Małgorzata Mazurek (Grupa Kolarska Viktoria Rybnik). Wyścigi mężczyzn były bardzo zacięte. Walce bark w bark o pozycje na trasie towarzyszyły na szczęście niegroźne upadki. Właśnie z tego powodu m.in. Jakub Solarz oraz Borys Góral nie mogli już liczyć się w walce o medale. Około godziny 15:00 poznaliśmy rozstrzygnięcie. Tłum głośnej publiczności był świadkiem niezwykle emocjonującej potyczki pomiędzy finałową czwórką. Ostatecznie linie mety jako pierwszy przekroczył Tomasz Budziński,  wyprzedzając brata bliźniaka Marcina (obaj reprezentujący Hurom LKK LUKS Sławno Akcent). Najniższy stopień podium dla  Artura Sobkowiaka (Kameleon Team Piła).

„Mistrzostwa Polski XCE – Eliminator MTB przeszły do historii. Klimat i sceneria ścigania w Lublinie kolejny raz była na niespotykanym nigdzie indziej poziomie. Słyszeliśmy to zarówno od zawodników jak i kibiców. Cieszy nas fakt, że udało się ponownie zorganizować imprezę na wysokim poziomie. Dlatego w tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom, wolontariuszom, władzom Miasta Lublin oraz sponsorom i partnerom imprezy za zaangażowanie i przychylność” – mówi Grzegorz Miedziński, dyrektor wyścigu.

Foto: ControversyArt

Dodaj komentarz