Skład CCC Sprandi Polkowice na wyścig w Austrii – Int. Österreich-Rundfahrt.

8-osobowy skład CCC Sprandi Polkowice powalczy w 9-dniowym wyścigu w Austrii – Int. Österreich-Rundfahrt.

Wyścig dookoła Austrii to jeden z trudniejszych wyścigów tygodniowych w kalendarzu – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy ekipy CCC Sprandi Polkowice. – Praktycznie codziennie zawodnicy będą musieli się zmierzyć z kilkukilometrowymi wzniesieniami, a kilkakrotnie podjeżdżać będą po kilkunastokilometrowych serpentynach. Na kolarzy czekają dwa etapy z finiszem na podjeździe. Liczymy na to, że Jan Hirt zaprezentuje na nich taką dyspozycję jak w Szwajcarii, gdzie potrafił utrzymać tempo najlepszych górali na świecie. Na pozostałych odcinkach będziemy szukać swojej szansy w ucieczkach. Na starcie stanie 6 ekip World Tour i siedem bardzo silnych ekip ProContinental, więc rywalizacja będzie bardzo zacięta.

Poza Hirtem, w składzie na ten wyścig znajdzie się kilku innych zawodników dobrze czujących się w górach, m.in. Sylwester Szmyd, czy też Branislau Samoilau.

Wyścig rozpocznie się od 5,4-kilometrowej jazdy drużynowej na czas w Wiedniu. Kolejne trzy odcinki prowadzą po pagórkowatych terenach, gdzie o sukces będą walczyć kolarze pokroju Macieja Paterskiego. Pierwszy etap z końcówką pod górę odbędzie się piątego dnia zmagań, gdy zawodnicy będą się wspinać pod Villacher Alpenstrasse. Dwa dni później zmagania rozegrają się na jeszcze trudniejszej trasie, z dwoma premiami górskimi o kategorii HC, z czego jedna usytuowana jest na mecie w Kitzbüheler Horn Alpenhaus. W pierwszej połowie zmagań peleton wjedzie na najwyższy punkt wyścigu, pod Großglockner, na wysokości 2504 m n.p.m.

Po tym ciężkim etapie, przedostatniego dnia, zaplanowano płaski odcinek. Na koniec rywalizacji zawodnicy ponownie wjadą w góry (dwie premie 1.kategorii), jednak finiszować będą na płaskim.

Skład na Int. Österreich-Rundfahrt-Tour of Austria (2.HC, 4-12.07): Jan Hirt, Bartłomiej Matysiak, Sylwester Szmyd, Łukasz Owsian, Maciej Paterski, Leszek Pluciński, Branislau Samoilau, Mateusz Taciak

Program wyścigu

Prolog – Ringstraße – 5,4 (TTT)

1.etap – Mörbischer Festspiele – Scheibbs, 207km

  1. etap – Litschau – Grieskirchen, 126km
  2. etap – Windischgarsten – Gratwein/Straßengel, 185km
  3. etap – Gratwein Stift Rein – Villacher Alpenstraße/Dobratsch, 205km
  4. etap – Villach/Drobollach – Matrei in Osttirol, 180km
  5. etap – Lienz – Kitzbüheler Horn Alpenhaus, 169km
  6. etap – Kitzbühel – Innsbruck, 139km
  7. etap – Innsbruck-Völs – Bregenzer Festspiele, 185km

Dodaj komentarz