Ściganie on-sight w Szklarskiej Porębie – Kellys Enduro MTB Series

Już za tydzień odbędzie się drugi wyścig z cyklu „Kellys Enduro MTB Series”. Impreza odbędzie się w niedzielę 9 lipca w ramach Bike Week w Szklarskiej Porębie.

Sezon kolarski rozkręcił się na dobre. Za nami kilka imprez enduro a już za kilka dni kolejna. W tym roku w ramach Festiwalu Rowerowego w Szklarskiej Porębie będzie okazja to ścigania się w formacie on-sight czyli bez wcześniejszej znajomości trasy. Powodem tego jest zmiana organizatora zawodów. W tym roku a konkretnie w niedzielę 9 lipca ekipa Enduro MTB Series przygotuje dla blisko 300 śmiałków kilka soczystych odcinków specjalnych, na których oprócz dobrej zabawy i ścigania odbędzie się weryfikacja umiejętności niejednego ridera. Tamtejsze ścieżki i szlaki często usiane są cała masą kamieni i korzeni. Zatem przygotujcie się na ostrą jazdę. Wszystkich zapraszamy także do udziału w sobotnim Bike Maratonie – będzie to dobra rozgrzewka przed niedzielną rywalizacją w enduro. W sobotę także jest okazja do zabawy dla dzieci podczas Junior Trophy, a wieczorem kultowe już Air Water Show Best Trick. Ponadto przez cały weekend funkcjonować będzie strefa expo, w której pojawi się wielu wystawców z branży. Będzie można oglądać, testować a nawet kupić. Szczegółowy program całego festiwalu znajdziecie na:

http://www.szklarskaporeba.pl/wydarzenia/kalendarz-wydarzen/wydarzenie/2094-festiwal-rowerowy-bike-week-end.html

Tradycyjnie już uczestnicy otrzymają w pakiecie startowym napoje i batony Oshee, próbki środków Nikwax, uszczelniacz Trezado i smar Juice Lubes. Ponadto wszystkim studentom przypominamy o zabraniu ze sobą legitymacji AZS, gdyż tylko po jej okazaniu będzie możliwość sklasyfikowania w Akademickim Pucharze Polski. Jeśli ktoś niezdecydowany jeszcze myśli o starcie w zawodach to musi się szybko decydować, bo zostało już tylko kilka miejsc do osiągnięcia limitu uczestników.

Harmonogram „Kellys Enduro MTB Serie”:

8 lipca 2017 (sobota)

– biuro zawodów (15:00 – 21:00) – odbiór pakietów startowych (nr startowy, chip, prezenty od sponsorów)

9 lipca 2017 (niedziela)

– biuro zawodów (7:00 – 8:00) – odbiór pakietów startowych (nr startowy, chip, prezenty od sponsorów)

– Odprawa techniczna (8:00)

– Wyjazd pierwszej grupy startowej (8:10) – odbiór map i aktywacja chipów

– Wyjazd kolejnych grup startowych

– Dekoracja zwycięzców (18:00) – scena główna Bike Week (okob biura zawodów)

Biuro zawodów mieścić się będzie na parkingu obok dolnej stacji wyciągu na Szrenicę (ul. Turystyczna).

Dodaj komentarz