Rusza LOTTO Poland Bike Marathon 2015!

Trzy, dwa, jeden… start! Już po raz siódmy miłośnicy jazdy na rowerach górskich z charakterystycznymi, okrągłymi numerami LOTTO Poland Bike Marathon pojawią się na bezdrożach i leśnych duktach. Przede wszystkim Mazowsza, bo aż jedenaście z szesnastu zaplanowanych etapów cyklu, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, zostanie rozegranych w bezpośredniej bliskości Warszawy.

W ubiegłym roku LOTTO Poland Bike Marathon został wyraźnie doceniony przez rowerowych amatorów. Świadczy o tym przyznanie niezwykle prestiżowego tytułu Imprezy Roku MTB 2014 podczas Międzynarodowych Targów Rowerowych BIKE EXPO 2014.

– Ta nagroda jest dla nas olbrzymim i bardzo miłym wyróżnieniem – powiedział Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – Będziemy w dalszym ciągu rozwijać i udoskonalać nasz cykl, sprawiając że w nowym sezonie stanie się on jeszcze lepszy.

LOTTO Poland Bike Marathon 2015 wystartuje 29 marca w Otwocku, a finał zostanie rozegrany 11 października w warszawskim Wawrze. Kolorowy peleton rowerowych maratończyków zawita również do Nowego Dworu Mazowieckiego, Legionowa, Płocka, Wąchocka, Góry Kalwarii, Jasienicy koło Ostrowi Mazowieckiej, Nadarzyna i Konstancina-Jeziorny. Będzie także aż pięć debiutów. Po raz pierwszy na mapie Poland Bike Marathon pojawią się: podwarszawskie Marki, a także dwie miejscowości w województwie świętokrzyskim (w tym Kielce) oraz dwie na Lubelszczyźnie.

Tradycyjnie na kolarskich amatorów czekają również emocje związane z Drużynowymi Mistrzostwami Polski MTB Amatorów (termin jest w trakcie uzgadniania – 11 lipca lub 15 sierpnia); Memoriałem Stanisława Królaka (23 sierpnia w centrum Warszawy), który ponownie będzie miał rangę finału Mistrzostw Polski w Kolarskim Kryterium oraz zawodami Poland Bike XC w Warszawie.

3

Co nowego w LOTTO Poland Bike Marathon? Przede wszystkim klasyfikacja górska „Korona Świętokrzyska”, która obejmie trzy etapy w województwie świętokrzyskim, m.in. ze znanym już Wąchockiem i finałem w Kielcach. Zostanie też zwiększona liczba sektorów startowych z ośmiu do dziesięciu. W dalszym ciągu będzie obowiązywał podział na amatorów i „zawodowców”, czyli zawodników startujących z licencjami Polskiego Związku Kolarskiego, a także start sektorowy dla uczniów szkół podstawowych na dystansie FAN oraz – chyba jedyna w Polsce – klasyfikacja generalna przedszkolaków w wyścigach Mini Cross. Poza tym pozostają tradycyjne klasyfikacje na poszczególnych dystansach MAX, MINI i FAN, drużynowa, rodzinna oraz Omnium.

Jak co roku szczególny nacisk ekipa LOTTO Poland Bike Marathon kładzie na rywalizację najmłodszych. Już dwuletnie dzieci będą mogły spróbować smaku ścigania się na rowerach w zawodach Mini Cross, rozgrywanych na terenie kolorowego miasteczka Poland Bike. To najlepsza forma promocji i rozwoju kolarstwa. Być może na trasach Poland Bike objawi się przyszła gwiazda światowego formatu.

Organizator LOTTO Poland Bike Marathon, były zawodowy kolarz Grzegorz Wajs, na każdym kroku podkreśla dużą wagę jaką przywiązuje do jakości organizowanych przez siebie imprez i szczególnej, przyjaznej atmosfery panującej zarówno w miasteczku startowym jak i na trasach maratonów.

– Naszym celem jest perfekcyjna organizacja – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Od kilku lat na zawodach Poland Bike funkcjonuje elektroniczny system pomiaru czasu, a po zakończeniu wyścigu zawodnicy otrzymują swój wynik poprzez sms na swój telefon komórkowy. Każdy z uczestników może skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego. Zapewniamy bufety na trasie i w miasteczku Poland Bike, a dla najmłodszych tworzymy Chatkę Małolatka. Najważniejsza jest dobra zabawa. Dla całych rodzin. To jest nasz cel.

Hasło Poland Bike Marathon niezmienne od siedmiu lat, czyli „Startuj z nami! Kolarstwo jest naszą pasją” mówi wszystko.

TERMINARZ POLAND BIKE 2015

1 etap – 29.03 (niedziela) – Inauguracja: Otwock

2 etap – 19.04 (niedziela) – Nowy Dwór Mazowiecki

3 etap – 02.05 (sobota) – Legionowo

4 etap – 23.05 (sobota) – blisko Warszawy

5 etap – 31.05 (niedziela) – Nadarzyn

6 etap – 06.06 (sobota) – Urszulin (lubelskie)

7 etap – 14.06 (niedziela) – Płock

8 etap – 28.06 (niedziela) – Góra Kalwaria

9 etap – 05.07 (niedziela) – Wąchock

11.07 (sobota) – impreza rangi MP (blisko Warszawy)

10 etap – 19.07 (niedziela) – Jasienica (Ostrów Maz.)

11 etap – 09.08 (niedziela) – Marki

15.08 (sobota) – impreza rangi MP (woj. lubelskie)

12 etap – 16.08 (niedziela) – woj. lubelskie

23.08 (niedziela) – Memoriał Królaka (Warszawa)

06.09 (niedziela) – Poland Bike XC (Warszawa)

13 etap – 12.09 (sobota) – woj. świętokrzyskie

14 etap – 20.09 (niedziela) – Konstancin-Jeziorna

15 etap – 26.09 (sobota) – Kielce

16 etap – 11.10 (niedziela) – Finał: Warszawa Wawer

18.10 (niedziela) – Poland Bike XC (Warszawa)

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Dodaj komentarz