Rusza Bike Atelier MTB Maraton! Pierwszy taki cykl na południu Polski

7 czerwca w Katowicach odbędzie się premierowy wyścig Bike Atelier MTB Maraton. Będzie to pierwszy z czterech rowerowych maratonów tego cyklu, które zagoszczą w tym roku na Górnym Śląsku i w Zagłębiu. – Choć region ten gromadzi wielu fanów dwóch kółek, nie posiadali oni dotąd własnej serii maratonów. Postanowiliśmy to zmienić – mówi Anna Bara, marketing manager Merida Polska, firmy, która wspólnie z siecią profesjonalnych sklepów rowerowych Bike Atelier jest organizatorem nowego cyklu.

Katowice, Dąbrowa Górnicza, Psary k. Będzina i Tychy będą areną zmagań Bike Atelier MTB Maratonu, pierwszego cyklu maratonów rowerowych na Górnym Śląsku i w Zagłębiu. 7 czerwca br.  rozpocznie go wyścig w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Rejestracja na te i wszystkie pozostałe zmagania premierowej serii jest już możliwa na stronie internetowejwww.bikeateliermaraton.pl. – Choć Górny Śląsk i Zagłębie gromadzą wielu fanów dwóch kółek, nie posiadali oni dotąd własnej serii maratonów. Postanowiliśmy to zmienić i podarować zawodnikom z tego regionu ich własną imprezę – mówi Anna Bara, marketing manager Merida Polska, przedstawiciela jednej z czołowych marek rowerów na świecie i współorganizatora nowego cyklu.

Bike Atelier MTB Maraton_banner

– Trasy będą stosunkowo zróżnicowane, bo Górny Śląsk i Zagłębie wbrew pozorom dają dużo możliwości. Nie zabraknie szutrowych odcinków i singletracków, pagórków gminy Psary, urokliwych terenów wokół jeziora Paprocany w Tychach, trudniejszych podjazdów, a nawet hałdy – dodaje Dariusz Leśniewski z sieci profesjonalnych sklepów rowerowych Bike Atelier, drugiego z głównych organizatorów cyklu maratonów. Rowerowa propozycja skierowana do włodarzy miast Górnego Śląska i Zagłębia spotkała się z dobrym odzewem. – W organizacji imprez bardzo pomagają nam miasta, nie ukrywamy, że bez ich zaangażowania nie udałoby się zorganizować naszych maratonów. To budujące, bo oznacza, że rower i amatorskie kolarstwo zaczynają być siłą, obok której nie sposób przejść obojętnie – podkreśla Anna Bara.

Twórcy nowego cyklu zaznaczają, że na jego trasach mogą sprawdzić się nie tylko doświadczeni zawodnicy. – Wymiar sportowy to jedno, a inna sprawa to idea, która zakłada, że na Bike Atelier MTB Maraton mogą przyjechać całe rodziny połączone rowerową pasją – tłumaczy marketing manager Merida Polska. – Zaprawieni w bojach amatorzy dwóch kółek mogą zmierzyć się na ok. 60 km dystansie PRO, ci słabiej wytrenowani czy młodsi na dystansie HOBBY (ok. 20 km), a najmłodsi  podczas 2-km wyścigu dziecięcego – dodaje Dariusz Leśniewski, były szosowy mistrz Polski w juniorach i mastersach, który ma na swoim koncie organizację wielu wyścigów, m.in. corocznych zmagań na szosie w Psarach. Zaciętą rywalizację zagwarantują nie tylko urozmaicone trasy, ale także wiele kategorii wiekowych, w których można wystartować.

Bike Atelier MTB Maraton_kategorie

W miasteczku wyścigów nie zabraknie również atrakcji dla dzieci i osób towarzyszących zawodnikom. Organizatorzy Bike Atelier MTB Maratonu wierzą, że niewielki dystans dzielący poszczególne miejsca rywalizacji przyczyni się do popularności nowego cyklu. – Uważamy, że seria imprez zlokalizowanych w promieniu 50 km od Katowic spotka się z dużym zainteresowaniem choćby dlatego, że wystarczy połowa niedzieli, aby dobrze się bawić i powalczyć o najlepsze czasy na dopasowanych do swoich umiejętności trasach. Dzięki skupieniu wszystkich maratonów blisko siebie łatwiej będzie też rywalizować w klasyfikacji generalnej cyklu – mówi Anna Bara.

Dodaje, że wszyscy uczestnicy nowej serii maratonów będą się mogli na ich trasie czuć bezpiecznie. Zapewni to nie tylko dobre oznakowanie każdej areny rowerowych zmagań. Bezpieczeństwo uczestników maratonów zwiększą także służby medyczne i policja. Patronami medialnymi Bike Atelier MTB Maratonu są „Gazeta Wyborcza”, „bikeBoard” oraz Radio Zet Gold.Regulamin wyścigów, a także informacje dotyczące ich tras oraz rejestracji na nowy cykl znajdują się nawww.bikeateliermaraton.pl. Wszelkie pytania związane z Bike Atelier MTB Maratonem można kierować na adres [email protected].

Dodaj komentarz