Rusza 10. edycja ŻTC BIKE RACE

Za niespełna miesiąc ruszy kolarska rywalizacja na szosie – ŻTC BIKE RACE. Będzie to już dziesiąta edycja tych zawodów.

Cykl imprez kolarskich ŻTC BIKE RACE odbywać się będzie od kwietnia do września. W tym roku zostanie rozegrana dziesiąta edycja zawodów, złożona z 11 etapów rozgrywanych na terenie województwa mazowieckiego i łódzkiego.  Rywalizacja ŻTC BIKE RACE odbywa się w ramach prestiżowych cykli kolarskich organizowanych pod markami SUPER PRESTIGE i FIT RACE na dystansach od 25 do 125 km. Rokrocznie na starcie zawodów pojawia się kilkuset uczestników. W edycji 2017 organizatorzy liczą na utrzymanie dotychczasowej, wysokiej frekwencji. Klasyfikacje generalne cyklu będą prowadzone w kilku kategoriach wiekowych. W tym roku kolarskie zmagania rozpoczną się w Grójcu. W kolejnych tygodniach zawodnicy odwiedzą między innymi: Mińsk Mazowiecki, Rawę Mazowiecką, Górę Kalwarię czy Warkę i zakończą tradycyjnie już w Żyrardowie w pierwszą niedzielę września.

Tegoroczna edycja ŻTC BIKE RACE rozpocznie się już 23 kwietnia o godzinie 12.00. Pierwszy etap startuje w Grójcu. Kolarze będą rywalizować na dystansie od 34,5 do 106,5 kilometra w zależności od kategorii wiekowej. Trasa zawodów została wytyczona przez malownicze i atrakcyjne okolice tej miejscowości. Wyścig poprowadzony jest na 18 kilometrowej rundzie drogami technicznymi wzdłuż trasy S7. Start ostry i meta zlokalizowane są w Skurowie, a nawrót w Józefowie. Baza imprezy, parking, biuro zawodów i zaplecze socjalne  znajdować się będą w Grójcu przy ulicy Sportowej 16, tuż przy Hali Sportowej „SPARTAKUS” Grójeckiego Ośrodka Sportu. Zapisy do rywalizacji prowadzone będą przez stronę internetową www.ztc.pl (zakładka WYŚCIGI).

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

Dodaj komentarz