Relacja z LOTTO Poland Bike Marathon w Serocku

Serock ponownie oczarował amatorów MTB. Kolarski cykl LOTTO Poland Bike Marathon, organizowany przez Grzegorza Wajsa, po prawie 10 latach przerwy odwiedził jedno z najstarszych miast na Mazowszu. Mimo dość kapryśnej pogody w zawodach wzięło udział aż 800 miłośników jazdy na dwóch kółkach. Powrót do Serocka okazał się strzałem w dziesiątkę!

To był trzeci etap tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon. Kolarskie Miasteczko ze startem i metą wyścigów znalazło się w samym sercu Serocka na przepięknym, zabytkowym Rynku położonym nad rzeką Narwią i Jeziorem Zegrzyńskim. Trasa malownicza i zarazem jak na Mazowsze dość pofałdowana. Kolarze mieli do pokonania najbardziej urokliwe miejsca Gminy Serock m.in. Rezerwat Zegrze i Wąwóz Szaniawskiego. Sam finisz był również bardzo atrakcyjny i wymagający. Ostatnie 300 metrów to niemal pionowy podjazd na Rynek. Peleton na rowerach górskich, przy aplauzie kibiców, poradził sobie z nim doskonale.

Na trasie MAX (52 km) zwyciężył Kamil Kuszmider (KK Catena Wyszków), finiszując przed Arkadiuszem Jusińskim (Świat Rowerów Team) i Piotrem Kryńskim (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team). Wśród kobiet wygrała Urszula Luboińska (Trezado), przed Izabelą Kamińską (IM Logistic Rafbike Cycling Team) i Katarzyną Ebert (New Age Fitness SklepRowerowy.pl).

Dystans MINI (27 km) najszybciej pokonał Paweł Baranek (IPA Bike Team), wyprzedzając Mateusza Rochowiaka (Kross Staff Team) i Przemysława Baranowskiego (Ramę na Ramię). W rywalizacji kobiet triumfowała Julita Tomaszewska (Timbud Team), przed Katarzyną Skurą (Jakoobcycles BKK Team) i Bożeną Bednarczyk (Bikeholic Team Ostrów Mazowiecka).

Najmłodsi ścigali się na trasie FAN (10 km). Wśród chłopców zwyciężył Mikołaj Langer (Warszawski Klub Kolarski), przed Bartoszem Węgrzynowskim (Bike Salon Team) i Jakubem Gregorowiczem (Kamyk Radzymin MTB Team). W gronie dziewcząt wygrała Katarzyna Jedynak (LKK LUKS Sławno), przed Zuzanną Gruszewską (Mława) i Alicją Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

Serock był również areną rywalizacji policjantów i policjantek z całej Polski. Na dystansie MINI (27 km) odbył się drugi z pięciu etapów zaliczanych do tegorocznego cyklu Wyścigów MTB o Puchar Komendanta Głównego Policji. Wśród mężczyzn najszybszy był Paweł Baranek (IPA Bike Team, KSP Warszawa), przed Radosławem Wasilewskim (KMP Zamość) i Piotrem Ścigałą (Nice Jura Bike Częstochowa). Wśród kobiet zwyciężyła Małgorzata Lipińska (KPP Golub-Dobrzyń), przed Anną Kędrą (Kraśniczyn) i Anną Plich (Bełchatów). Kolejny trzeci etap cyklu o Puchar KGP zostanie rozegrany 8 czerwca podczas LOTTO Poland Bike Marathon w Urszulinie koło Włodawy w województwie lubelskim.

W rywalizacji drużynowej w Serocku triumfował KK Catena Wyszków, przed Świat Rowerów Team i IM Logistic Rafbike Cycling Team. Młodzieżową punktację drużynową wygrał Kamyk Radzymin MTB Team, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i Bike Salon Team. W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli Gregorowiczowie, przed Dorszami i Bickimi. W punktacji Omnium Poland Bike 2019 prowadzą Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków) i Anna Sajnóg (IM Logistic Rafbike Cycling Team).

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon pozostaje na Mazowszu. Kolejne emocje już w najbliższą niedzielę 5 maja w Radzyminie.

Foto: Lotto Poland Bike Marathon

Dodaj komentarz