Relacja z LOTTO Poland Bike Marathon w Kozienicach

Przez Kozienice przetoczyła się kolarska fala. Ponad 650 amatorów jazdy na rowerach górskich rywalizowało w ósmym etapie LOTTO Poland Bike Marathon. Cykl wyścigów organizowany przez Grzegorza Wajsa przekroczył w Kozienicach swój tegoroczny półmetek.

– To była prawdziwa kolarska gorączka – mówi Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – Rywalizacja w ponad 30-stopniowym upale na tak długich dystansach była wyjątkowym wyzwaniem. Cieszy z pewnością kolejny wzrost frekwencji w Kozienicach. Tu magnesem dla kolarzy są szlaki w Puszczy Kozienickiej i świetna lokalizacja rowerowego miasteczka na stadionie Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu. Łatwo nie było, każdy kto ukończył kozienicki etap może czuć się jego zwycięzcą.

Na dystansie MAX (69 km) zwyciężył Bartosz Grędziński (Kross Staff Team), wyprzedzając Ernesta Kurowskiego (AGK Nexelo Kurowski Team) i Michała Glanza (Warszawski Klub Kolarski). Wśród kobiet wygrała Katarzyna Radziszewska (MCP Bike Team), przed Barbarą Kleczaj (Go Sport AK Sped Team) i Beatą Moćko (Świat Rowerów Merida Team).

Trasę MINI (32 km) najszybciej pokonał Mateusz Rochowiak (Kross Staff Team), finiszując przed Damianem Oniśkiem (Wertepowiec Łochów) i znakomitym przełajowcem sprzed lat Sylwestrem Szturnogą (Niewiadów Boro). W rywalizacji kobiet triumfowała Anna Sajnóg (LOTTO), przed Katarzyną Gregorowicz (Go Sport AK Sped Team) i Katarzyną Skurą (Jakoobcycles BKK Team).

Na dystansie FAN (7 km) wśród chłopców zwyciężył Adrian Oniśk (Wertepowiec Łochów), przed Mateuszem Szczepańskim (V-Max Mińsk Mazowiecki) i Filipem Surdykiem (Kamyk Radzymin MTB Team). W gronie dziewcząt najlepsza była Hanna Mazurkiewicz (Warszawski Klub Kolarski), przed Kamilą Klaus (Kamyk Radzymin MTB Team) i Zuzanną Posadzy (UKS Kolarz Nadarzyn). W Mini Crossie jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej w Kozienicach triumfował MGG Dobry Kurs Team, przed KK Catena Wyszków i Wieliszew Heron Team. Młodzieżową punktację drużynową wygrał Kamyk Radzymin MTB Team, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i LeSz Go! Rogów Junior. W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli Gregorowiczowie, przed Rogalskimi i Sienkiewiczami. W punktacji Omnium Poland Bike 2018 prowadzą nadal Kamil Kuszmider (KK Catena Wyszków) i Anna Sajnóg (LOTTO).

Teraz ekipa Poland Bike zaprasza na warszawski Mokotów. Już w najbliższą niedzielę 17 czerwca odbędzie się II Mokotowskie Kryterium Kolarskie o Puchar Burmistrza Mokotowa z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Rywalizacja odbędzie się w wielu kategoriach wiekowych. Na warszawskim Mokotowie będą ścigać się przedszkolaki, dzieci i młodzież; samorządowcy i służby mundurowe, a także oddzielnie amatorzy na rowerach górskich i szosowych. Wystartować może każdy. Wystarczy mieć rower i kask. Zapraszamy!

Dodaj komentarz