Puchar Polski MTB XCO na ostatniej prostej w Lublinie

Na przedostatniej w tym roku 7. edycji Pucharu Polski MTB XCO z bardzo dobrej strony pokazała się Anna Szafraniec-Rutkiewicz (Kross Racing Team), która pewnie wygrała swój wyścig oraz Albert Głowa (KCP Elzat Bieniasz Bike Team), jadący po zasłużone zwycięstwo  w piekielnym upale. 

30 sierpnia na stoku narciarskim w Lublinie obok Hali Globus odbyła się kolejna, 7. edycja Pucharu Polski MTB XCO rozgrywana w ramach ETI BikeFest Lublin – Lubelski Festiwal Rowerowy. W kategoriach młodzieżowych pewnie wygrał wśród juniorów młodszych Stanisław Nowak (LKS Iskra Głogoczów), a w juniorkach do końca walczyła Natalia Jeruzalska (KKW Superior Wałbrzych), wygrywając z drugą zawodniczką o 17 sekund.

lublin pp dekoracja elita kobiet fot. controversy art

Teatr jednego aktora i jednej aktorki miał miejsce w przypadku wyścigu juniorów oraz elity kobiet. Marceli Bogusławski (MTB Silesia Rybnik) z okrążenia na okrążenie powiększał swoją przewagę, by na mecie zameldować się samotnie z ponad 1,5 minutowym zapasem. Z kolei wśród pań bezkonkurencyjna była Anna Szafraniec-Rutkiewcz (Kross Racing Team), która powraca do ścigania po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi. W juniorkach wygrała Gabriela Wojtyła (Goodman Zator).

Emocjonująco zapowiadał się wyścig elity mężczyzn, gdzie na starcie pojawiła się czołówka polskiego MTB cross-country. Panowie wystartowali jako ostatnia grupa i mieli do przejechania 8 rund w morderczym, blisko 35-stopniowym upale na trasie, która była praktycznie w 100% odsłonięta, bardzo interwałowa, przez co wymagająca. Pierwsze okrążenie wystrzelił jak z procy zawodnik Kross Racing Team, Kornel Osicki, który zbudował sobie przewagę. Jednak nie wytrzymał narzuconego tempa, popełnił także błąd na zjeździe po pniu, który kosztował go utratę płynności jazdy, a w konsekwencji problemów zdrowotnych wycofał się dalszej rywalizacji. Do ataku zaraz przystąpił jadący na drugiej pozycji Patryk Kaczmarczyk z wrocławskiej drużyny Mitutoyo DEMA PWR Team. Przez 4 rundy oderwał się on razem z Albertem Głową (KCP Elzat Bieniasz Bike Team) i stoczyli pasjonujący pojedynek. Specyfika trasy umożliwiają kibicom obserwowanie praktycznie całej rywalizacji z jednego miejsca, ale miało to też dołujące konsekwencje dla zawodników, którzy wiedzieli jak daleko są ich rywale. Za plecami tej dwójki toczyła się ciekawa walka o dalsze pozycje. Słabnący aktualny lider Pucharu Polski MTB, Maciej Jeziorski oraz zwycięzca poprzedniej edycji Krzysztof Łukasik i młody utalentowany zawodnik Jakub Zamroźniak, musieli uznać wyższość jakże doświadczonego, ale skutecznego Radosława Rękawka. Ten pewnie zmierzał do mety po 3 miejsce, pokonując wielu mocnych rywali, którzy nie wytrzymali tempa wyścigu w tym morderczym upale.

SAMSUNG CSC

Przebieg rywalizacji wyścigu elity mężczyzn był bardzo ciekawy jeśli chodzi o prowadzącą dwójkę. Patryk Kaczmarczyk nie wytrzymał jednak narzuconego sobie tempa i po 4 rundach na prowadzenie wyszedł Albert Głowa, który pewnie powiększał swoją przewagę z okrążenia na okrążenie dojeżdżając jako zwycięzca wyścigu do mety, notując najlepsze osiągniecie w sezonie. Drugi do mety dojechał Patryk Kaczmarczyk (Mitutoyo DEMA PWR Team), dla którego jest to także najlepszy wynik w tym sezonie w pucharze. Trzeci zameldował się Radosław Rękawek (Kross Centrum Rowerowe Olsztyn).

Organizator zawodów w Lublinie, przewidział także wyścigi dla młodszych kategorii wiekowych, dzieci oraz wyścig familijny dla par rodzic-dziecko, który przyciągnął na start dodatkowe osoby.

Polski zbliża się nieubłaganie do końca i była to przedostatnia szansa do poprawy swoich wyników w klasyfikacji generalnej. Aktualnie w kategorii elita mężczyzn prowadzi Maciej Jeziorski, a w elicie kobiet Aleksandra Podgórska (KKW Superior Wałbrzych).

SAMSUNG CSC

Wielki finał Pucharu Polski MTB XCO 2015 odbędzie się już 5 września (sobota) w Głuchołazach. Emocjonująco zapowiadają się zwłaszcza wyścigi w kategoriach pucharowych, gdzie do końca będzie trwała walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Oprócz wyścigów dla zawodników licencjonowanych, przygotowano także sporo atrakcji dla amatorów, którzy również mogą zmierzyć się z trasą w swoim wyścigu, a organizator przewidział imprezy towarzyszące dla wszystkich.

Wyniki #7 edycji Pucharu Polski MTB XCO – Lublin (30.08.2015):

kat. ELITA mężczyzn OPEN

1. GŁOWA ALBERT  (KCP ELZAT Bieniasz Bike Team)  1:24:31
2. KACZMARCZYK PATYK  (MITUTOYO DEMA PWR Team)  + 1:42

3. RĘKAWEK RADOSŁAW  (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn)  + 2:50

4. ZAMROŹNIAK JAKUB  (KCP ELZAT BIENIASZ BIKE TEAM) + 4:28

5. JEZIORSKI MACIEJ  + 5:50

kat. U-23 mężczyzn

1. ZAMROŹNIAK Jakub  (KCP ELZAT BIENIASZ BIKE TEAM)

2. ŁUKASIK Krzysztof   (WARSZAWSKI KLUB KOLARSKI)

3. PIHULAK Mateusz  (MTB SILESIA Rybnik)

kat. ELITA kobiet OPEN

1. SZAFRANIEC-RUTKIEWICZ Anna  (KROSS RACING TEAM)  1:13:06

2. PODGÓRSKA Aleksandra  (KKW SUPERIOR WAŁBRZYCH)  + 05:27

3. MALINKIEWICZ Rita  (UKS SOKÓŁ GOODMAN ZATOR)  + 11:29

4. BAL Agnieszka  (KS LUBOŃ SKOMIELNA BIAŁA)  – 1 okr.

5. WESOŁOWSKA Marta  (MITUTOYO DEMA PWR Team)  – 1 okr.

kat. U-23 kobiet

1. PODGÓRSKA Aleksandra  (KKW SUPERIOR WAŁBRZYCH)

2. MALINKIEWICZ Rita  (UKS SOKÓŁ GOODMAN ZATOR)

3. BAL Agnieszka  (KS LUBOŃ SKOMIELNA BIAŁA)

kat. junior

1 BOGUSŁAWSKI Marceli  (MTB SILESIA RYBNIK)  1:04:20

2 HUDYKA Wiktor (KCP ELZAT BIENIASZ BIKE TEAM)  + 1:38

3 TOPÓR Michał (KCP ELZAT BIENIASZ BIKE TEAM)  + 2:45

4 BUDZIŃSKI Tomasz (LKK LUKS SŁAWNO)  + 3:08

5 OSTASZEWSKI Karol  (PROLOG JABŁONNA)  + 3:29

kat. juniorka

1 WOJŁTYŁA Gabriela UKS SOKÓŁ GOODMAN ZATOR 0:54:15

kat. junior młodszy

1 NOWAK Stanisław  (LKS ISKRA GŁOGOCZÓW)  42:46

2 ŻUR Jarosław  (KS LUBOŃ SKOMIELNA BIAŁA) + 0:54

3 MIREK Arkadiusz  (KCP ELZAT BIENIASZ BIKE TEAM)  + 1:41

4 HUDYKA Albert  (KCP ELZAT BIENIASZ BIKE TEAM)  + 2:57

5 BIEDROŃCZYK Maciej  (KS LUBOŃ SKOMIELNA BIAŁA) + 4:17

kat. juniorka młodsza

1 JERUZALSKA Natalia  (KKW SUPERIOR WAŁBRZYCH)  27:55

2 SZPOCIŃSKA Agnieszka  (LKK LUKS SŁAWNO)  + 0:17

2 WŁOCH Karolina  (UKS SOKÓŁ GOODMAN ZATOR)  + 1:33

4 SAPIEJA Ewa  (LKK LUKS SŁAWNO)  + 6:46

Dodaj komentarz