Po 10 latach Akademickie Mistrzostwa Polski w MTB wracają na Śląsk

Znamy szczegóły dotyczące przyszłorocznych Akademickich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim. Impreza odbędzie się w dniach 12-14 maja 2017 w Parku Śląskim a jej organizatorem jest Organizacja Środowiskowa AZS Katowice.

Mimo, że do imprezy jest jeszcze ponad pół roku, środowisko akademickie już informuje o miejscu i terminie przyszłorocznej walki o studenckie medale. Po kilku latach organizacji imprezy w Przesiece i Jeleniej Górze, impreza tym razem rozegrana zostanie na Śląsku, gdzie ostatni raz gościła w 2007 roku w Cieszynie. Rywalizacja odbędzie się jak zwykle w olimpijskiej odmianie kolarstwa górskiego czyli cross-country. Składać się będzie z jazdy indywidualnej na czas oraz wyścigu ze startu wspólnego. Ta najważniejsza impreza kolarska w systemie rywalizacji akademickiej zgromadzi podobnie jak w minionych edycjach około 250 zawodników i zawodniczek z blisko 50 uczelni wyższych z całego kraju. Znajdą się wśród nich czołowi kolarze górscy będący w kadrze narodowej, jak również zwykli pasjonaci uprawiający kolarstwo amatorsko. Areną zmagań będzie Park Śląski w Chorzowie, który wielokrotnie gościł różne imprezy sportowe, jednak po raz pierwszy będą to zawody kolarskie tej rangi. Tutejsza sieć alejek, ścieżek, oraz naturalne i sztuczne przeszkody z pewnością pozwolą na wyznaczenie trudnej, a zarazem widowiskowej rundy. Uczestnicy mistrzostw będą zakwaterowani w bezpośrednim sąsiedztwie trasy, czyli w Best Western Premier Hotel Katowice. Wysoki standard pokoi, wyśmienite wyżywienie, no i przede wszystkim lokalizacja to tylko niektóre z atutów tego hotelu.

Jak informują organizatorzy, na początku przyszłego roku opublikowane zostaną szczegółowe informacje dotyczące mistrzostw. Warto również nadmienić, że regulamin techniczny imprezy uległ drobnym zmianom, które z pewnością pozytywnie wpłyną na przebieg rywalizacji. Już niebawem zostanie on opublikowany na www.facebook.com/AkademickieMistrzostwaPolskiMTB oraz na stronie www.amp-mtb.pl.

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się jak wygląda rywalizacja podczas Akademickich Mistrzostw Polski w MTB warto obejrzeć relację z tegorocznej edycji:

Dodaj komentarz