Nowy komputer rowerowy Bryton Rider 860 z pełną nawigacją już w Polsce

– Spośród podobnych urządzeń na rynku Bryton Rider 860 ma najlepszy stosunek ceny do jakości oraz do liczby funkcji – uważa Tadeusz Skwarczyński, product manager Brytona w Polsce. Nowy komputer rowerowy Bryton z pełną nawigacją, dotykowym wyświetlaczem 2,8” i wieloma zaawansowanymi możliwościami jest już dostępny w sklepach z sieci sprzedaży Merida Polska.

– Rider 860 to nowy etap rozwoju produktów Bryton – mówi Samuel Wang, założyciel i prezes Brytona. – Dzięki bliskiej współpracy z naszymi dealerami, a także czołowymi grupami kolarskimi, wykorzystaliśmy do jego stworzenia wiele cennych informacji – dodaje. Nowy flagowy produkt Brytona rzuca wyzwanie najlepszym urządzeniom znanych konkurencyjnych marek. Zdaniem Tadeusza Skwarczyńskiego, product managera Merida Polska, oficjalnego dystrybutora Brytona w Polsce, Rider 860 jest gotowy, by wyjść z tej potyczki zwycięsko. – Spośród podobnych urządzeń na rynku Bryton Rider 860 ma najlepszy stosunek ceny do jakości oraz do liczby funkcji. Ciężko znaleźć konkurencyjne komputery rowerowe GPS, które mogłyby rywalizować pod tym względem z Brytonem – uważa Skwarczyński.

Jego zdaniem nowym modelem powinni być szczególnie zainteresowani rowerzyści, którzy szukają kompaktowego urządzenia do nawigowania, z długim czasem działania na jednym ładowaniu baterii. W przypadku nowego Brytona to 16 godzin. Rider 860 pozwala ściągnąć mapy OpenStreetMap i korzystać z nich offline, ma szczegółową nawigację zakręt po zakręcie, z nazwami ulic i rzeźbą terenu, a także zaawansowaną funkcją POI [point of interest, punkty użyteczności/warte uwagi]. Product manager Meridy odpowiedzialny za markę Bryton w Polsce zdążył już solidnie przetestować nowe urządzenie. – To co najbardziej zaskakuje, to liczba funkcji oraz łatwość obsługi, szczególnie nawigacji, która pozwoliła mi na nowo odkrywać moje najbliższe okolice – podkreśla. Nawigacja w Riderze 860 zapewnia pełne wsparcie dla systemu satelitarnego GNSS (Global Navigation Satellite System), współpracuje z pięcioma satelitami, umożliwia prowadzenie po trasie z dokładnymi wskazówkami (łącznie z informacjami o odległości i kierunku przed każdym skrętem), przeliczanie trasy i prowadzenie do niej w przypadku wcześniejszego zjechania z niej, pozwala także szczegółowo zaplanować trasę.

I na wyprawy, i do treningów

Rider 860 jest już dostępny w sklepach z sieci sprzedaży Merida Polska w sugerowanej cenie detalicznej 1279 zł (Rider 860 E) oraz z czujnikami tętna, prędkości i kadencji za 1599 zł (Rider 860 T). Jakie są najmocniejsze strony Ridera 860? – To oczywiście pełnoprawna nawigacja, którą można obsługiwać z poziomu zarówno samego urządzenia, jak i smartfonu. Dodajmy to tego duży kolorowy dotykowy wyświetlacz 2,8” z intuicyjnym interfejsem i mamy idealne urządzenie, które sprosta wymaganiom rowerowego turysty i nie tylko – mówi Tadeusz Skwarczyński.

– Bryton Rider 860 zadowoli zarówno miłośników rowerów gravelowych i bikepackingu, jak również kolarzy-amatorów, którzy będą mogli monitorować dzięki niemu wiele danych i łatwo eksportować je do zaawansowanych platform treningowych – zapewnia product manager Merida Polska. W nowym modelu mocno postawiono na jego łączność i integrację z takimi platformami jak Strava, Komoot, RideWithGPS czy TrainingPeaks. Dzięki temu Rider 860 może być prawdziwym „kombajnem treningowym”. Zwłaszcza szosowcy docenią w nim także obsługę elektronicznych systemów zmiany przełożeń. Może mieć dla nich znaczenie również to, że w obecnym sezonie z urządzeń Bryton korzysta grupa WorldTouru Israel Start-Up Nation.

Ciągły rozwój

Nad prawidłowym funkcjonowaniem nowego urządzenia czuwa oprogramowanie przygotowane przez zespół tajwańskich inżynierów, którzy stanowią aż 60 proc. całego 60-osobowego zespołu pracowników centrali Brytona. – Oprogramowanie działa stabilnie i podczas wielu jazd ani razu nie zdarzyło mi się, aby urządzenie się zwiesiło – podkreśla Tadeusz Skwarczyński. Wartością dodaną do urządzeń Bryton jest aplikacja Bryton Active. – Pozwala nie tylko konfigurować urządzenie i zarządzać nim, ale jest też świetnym narzędziem analitycznym oraz służącym do planowania. Przy pomocy tej aplikacji można przeprowadzić szczegółową analizę treningu, a wcześniej zaplanować go. Dzięki aplikacji możemy ściągnąć zapis trasy z wielu różnych aplikacji, takich jak Strava czy Traseo. Trafia ona do aplikacji Brytona, a stamtąd do urządzenia – mówi product manager Meridy. – Można w tej aplikacji także narysować sobie trasę czy dodawać do trasy dodatkowe punkty, podobnie jak w nawigacji samochodowej – tłumaczy. Bryton przeznaczył w ostatnim czasie duże środki na udoskonalenie aplikacji, a jego inżynierowie wprowadzają w niej kolejne aktualizacje, które przekładają się na wciąż rosnącą funkcjonalność Ridera 860.

W dystrybucji Merida Polska obok flagowego Ridera 860 można znaleźć także inne komputery rowerowe Brytona: Rider 15, Rider 420, Rider 450 i Aero 60. – Zainteresowanie nimi jest bardzo duże i trudno się dziwić. Urządzenia te idealnie wpisały się w gusta Polaków, którzy nie lubią przepłacać i szukają jak najlepszego stosunku jakości do ceny – uważa Tadeusz Skwarczyński. Marka ta nie ma żadnych kompleksów wobec bardziej znanych graczy na rynku komputerów rowerowych. – W Tajwanie Bryton jest obecnie numerem jeden, jeśli chodzi o sprzedaż komputerów GPS. W Europie marka ta zaczyna zdobywać miejsce na podium, obok Garmina i Wahoo – zaznacza product manager Meridy. Bryton wciąż rozwija swoje produkty, czego najlepszym przykładem jest właśnie Rider 860. Jak czytamy na stronie internetowej marki, „celem rozwoju produktu jest ponowne zdefiniowanie elektroniki sportowej z pomocą aplikacji dla urządzeń GPS, aby poprawić użyteczność i funkcjonalność oraz zmotywować użytkowników do przekraczania własnych granic możliwości”. Z Riderem 860 o dodatkową motywację nie będzie trudno.

Więcej szczegółów: www.brytonsport.com/#/R860

Bryton Rider 860 – najważniejsze elementy

Kolorowy wyświetlacz z ekranem dotykowym

Rider 860 ma kolorowy dotykowy wyświetlacz 2,8”. Zapewnia on doskonały widok na dane oraz ich świetny odczyt, a także intuicyjną obsługę. Dla lepszej kontroli danych, można ustawić do 12 pól danych wyświetlanych na stronę.

Nawigacja offline

Przeżyj nowe przygody korzystając z funkcji nawigacji Ridera 860! Z OpenStreetMap (OSM) Rider 860 szybko odnajduje bieżącą lokalizację i dostarcza szczegółowe informacje o kierunku, zapewniając wygodne i intuicyjne nawigowanie. Rider 860 oferuje prowadzenie po trasie z dokładnymi wskazówkami, łącznie z informacjami o odległości i kierunku przed każdym skrętem. Po zjechaniu z trasy, Rider 860 automatycznie przelicza ją, aby pomóc powrócić na trasę, co może być przydatne szczególnie podczas jazdy w terenie. Urządzenie wyświetla także informacje o POI [point of interest, punkty użyteczności/warte uwagi], które dla wielu będą bardzo cenne na trasie.

Bezpłatne mapy offline

Dzięki bezprzewodowemu połączeniu, możesz bezpłatnie pobierać i aktualizować szczegółowe mapy oraz dodawać i usuwać dane mapy. W urządzeniu można także dostosować funkcje wyświetlania mapy.

Nawigacja do punktu początkowego

Potrzebujesz powrócić do punktu początkowego? Rider 860 może bezpośrednio przeliczyć trasę do miejsca początkowego z wykorzystaniem tej samej trasy.

Zaawansowane podążanie trasą

Zaplanuj trasę wcześniej! Dzięki funkcji „Podążaj trasą” Rider 860 umożliwia zaplanowanie i zapisanie określonych tras, szosowych czy MTB. Wybierz „Nawigacja”, aby otrzymywać wskazówki od punktu początkowego do punktu końcowego wstępnie określonej trasy. Wybór „Nawigacja do najbliższego” sprawi, że Rider 860 będzie automatycznie nawigować z bieżącej lokalizacji do najbliższego punktu na zaplanowanej trasie.

Obsługa ESS

Rider 860 obsługuje elektroniczne systemy zmiany przełożeń, łącznie z Di2 Shimano, eTap SRAM i EPS Campagnolo. Urządzenie wyświetla informacje o przełożeniu, takie jak obecne przełożenie, kombinacja przełożeń, a nawet informacje o stanie baterii.

Integracja z zewnętrznymi aplikacjami

Dzięki możliwości integracji z aplikacjami takimi jak Komoot czy RideWithGPS, w Riderze 860 można łatwo zsynchronizować trasy pochodzące z zewnętrznych platform.

Synchronizacja z aplikacją Bryton Active

Korzystaj z bezprzewodowej synchronizacji z Bryton Active. Dane treningu można automatycznie zsynchronizować bezpośrednio przez WLAN z Riderem 860 lub poprzez Bluetooth z urządzenia do aplikacji Bryton Active, gdzie można uzyskać podgląd postępu i analizę graficzną oraz można udostępniać wyniki do mediów społecznościowych. Dodatkowo dzięki aplikacji Bryton Active można zsynchronizować i zaplanować treningi, pobierać zaplanowane trasy i wiele więcej. Także po wprowadzeniu kilku prostych ustawień dzięki Bryton Active można dokonywać automatycznej synchronizacji z takimi aplikacjami jak STRAVA, TrainingPeaks i Selfloops. Do konwersji plików nie jest wymagane żadne dodatkowe oprogramowanie. Pliki treningowe są automatycznie zapisywane w formacie FIT, który można przesłać do popularnych serwisów. Aby uzyskać szczegółową analizę po treningu, obsługiwane są profesjonalne aplikacje szkoleniowe, takie jak GoldenCheetah.

Trenuj z TrainingPeaks

Aby uczynić trening łatwiejszym niż kiedykolwiek, Rider 860 obsługuje teraz plany treningowe z TrainingPeaks. Treningi można zaplanować na TrainingPeaks i wyeksportować do Rider 860 przez aplikację Bryton Active.

Szybkie ustawienia

Rozwiń menu górne w celu szybkiej modyfikacji ustawień. Używając skrótu szybkich ustawień Rider 860, można łatwo skonfigurować połączenia bezprzewodowe, dodawać/edytować czujniki, zmieniać profile rowerów, wybierać systemy GPS i wiele więcej!

Parametry urządzenia

Szerokość: 58 mm
Wysokość: 100 mm
Grubość: 24 mm
Waga: 128 g

Kluczowe cechy

Pełne wsparcie GNSS
Czas działania na jednym ładowaniu baterii: 16 godzin
Rozmiar wyświetlacza: 2,8”
Łączność WLAN i Bluetooth
Obsługa czujników ANT+/BLE
Nawigacja offline
Historia jazd: 300 godzin
Historia okrążeń: 130 okrążeń
Wodoodporność: IPX7
Strefy tętna: 7 stref
Temperatura pracy: od -10°C do 50°C
Obsługiwane satelity: GPS, Glonass, Galileo, Beidou, QZSS
Wyświetlanie mapy: Transport/Zapisane ulubione/Linie konturowe/Cieniowanie rzeźby terenu

Źródło zdjęć: Bryton, Merida Polska

Dodaj komentarz