Nowy komputer rowerowy Bryton Rider 420 już w Polsce. Wygodny i precyzyjny

– To świetne urządzenie dla ambitnego kolarza, który w przystępnej cenie chce monitorować wszystkie swoje parametry oraz mieć możliwość nawigacji – mówi o komputerze rowerowym Bryton Rider 420 Tadeusz Skwarczyński, product manager Merida Polska. Następca popularnego modelu Rider 410 ma nowy bardzo czytelny wyświetlacz, ulepszone nawigowanie i wiele przydatnych funkcji, z których słyną urządzenia Bryton.

Bryton wprowadził nowy mocny i łatwy w użyciu komputer rowerowy GPS Rider 420. – To następca popularnego Ridera 410, który w porównaniu ze starszym modelem posiada m.in. całkowicie nowy wyświetlacz, dzięki któremu dane są czytelniejsze i nie ma możliwości, żeby zaparował – mówi Tadeusz Skwarczyński, product manager Merida Polska, oficjalnego dystrybutora urządzeń Bryton.

Nowy model ma również ulepszone oprogramowanie z lepszym widokiem trasy i przeglądem poszczególnych funkcji, takich jak udoskonalona funkcja „Podążaj trasą” z informacją o punktach na trasie. Urządzenie zapewnia także wsparcie pomiaru mocy z łącznością ANT+ i Bluetooth. Zaprojektowany z myślą o wygodnej prostocie, Rider 420 ułatwia jazdę użytkownikom o różnym poziomie wytrenowania i zaawansowania. Jest on dostępny w sieci sprzedaży Merida Polska w sugerowanej cenie detalicznej 559 zł bez czujników (Rider 420 E) albo w cenie 829 zł z czujnikami kadencji i tętna (Rider 420 T).

Użytkownik ponad wszystko

– Poprzez tę generację komputerów rowerowych GPS, chcieliśmy na nowo skupić się na doświadczeniach użytkownika i spojrzeć na nie z jego perspektywy – mówi Fema Chueh, starszy inżynier ds. badań i rozwoju produktu w Brytonie. – Zaczęliśmy od wyświetlacza, który jest teraz znakomity optycznie i ma radykalnie poprawioną czytelność. Następnie chcieliśmy ułatwić odkrywanie nieznanych terenów, wzmocniliśmy więc funkcję „Podążaj trasą” ze szczegółowym prowadzeniem zakręt po zakręcie, a także z uwzględnieniem POI [point of interest, punkty użyteczności/warte uwagi]. Dodaliśmy również wsparcie Bluetooth dla pomiaru mocy, poprawiliśmy wygląd urządzenia, zachowując jednocześnie wiele świetnych cech, z których Bryton jest znany. To m.in. wsparcie pięciu różnych satelit, 35 godziny pracy baterii, ponad 80 różnych funkcji urządzenia i wiele więcej.

– To świetne urządzenie dla ambitnego kolarza, który w przystępnej cenie chce monitorować wszystkie swoje parametry oraz mieć możliwość nawigacji – mówi o Riderze 420 Tadeusz Skwarczyński. Choć ma ponad 80 funkcji, Rider 420 łączy mocne wsparcie z prostotą, a jego projektanci postawili sobie za cel, by był to rowerowy komputer GPS łatwy w użyciu. – Wraz z aplikacją Bryton Active urządzenie jest kompletnym systemem, którego obsługa jest szybka i intuicyjna – podkreśla Skwarczyński.

Odkrywanie nowych tras i ścieżek ułatwia w Riderze 420 funkcja z prowadzeniem zakręt po zakręcie z uwzględnieniem nazw ulic i pełny system satelitarny GNSS (Global Navigation Satellite System). Dodając do tego 35-godzinny czas pracy baterii na jednym ładowaniu, łatwiej zachować spokój w nieznanym terenie. Rider 420 dynamicznie przekazuje informacje nt. odległości do następnego POI oraz szczytów na trasie, które składają się na cenną perspektywę użytkownika.

Alaphilippe i Bryton – więcej niż sponsoring

W tym roku oficjalnym dystrybutorem produktów Bryton w Polsce została Merida Polska. – To najlepsze urządzenia w swojej klasie, jeśli chodzi o stosunek jakości, możliwości i ceny. W pierwszej kolejności wyróżnia je właśnie atrakcyjna cena, która przy liczbie funkcji urządzenia wypada korzystnie w porównaniu do konkurencji. Dodajmy do tego wysoką jakość wykonania i mamy urządzenia, które zagranicą cieszą się niesamowitą popularnością – uważa Tadeusz Skwarczyński.

O mocnej pozycji tajwańskiego producenta w rowerowym i kolarskim świecie świadczą nie tylko słupki sprzedaży, które czynią z niego lidera pod względem zakupów komputerów rowerowych GPS na Tajwanie i markę zdobywającą miejsce na podium w Europie, obok Garmina i Wahoo. Od tego sezonu Bryton sponsoruje grupę kolarską Deceuninck-Quick Step. To w jej barwach startuje m.in. Julian Alaphilippe, jeden z bohaterów tegorocznego Tour de France, który przez 14 dni wyścigu jechał w żółtej koszulce i wygrał w nim 2 etapy.

Sponsoring grupy to dużo więcej niż tylko zabieg marketingowy. – Jeśli chodzi o rozwój produktu, Bryton ściśle współpracuje nie tylko z grupą World Touru, ale też z grupami kontynentalnymi – zaznacza product manager Meridy, która zapewnia pełne wsparcie produktów Bryton w Polsce, w tym m.in. polskie instrukcje urządzeń, aplikację w języku polskim oraz obsługę gwarancyjną urządzeń zakupionych w jej dystrybucji.

Bryton Rider 420 – szczegółowe informacje

Krystaliczny wyświetlacz o dużym kontraście

Zaprojektowany, aby zapewnić najlepsze wrażenia podczas jazdy, Rider 420 posiada duży 2,3-calowy czarno-biały wyświetlacz. Wysokiej jakości wyświetlacz daje krystalicznie czysty obraz z dowolnego kąta widzenia i w każdym otoczeniu. Szybki rzut oka na wyświetlacz pozwala dostrzec osiem różnych rodzajów danych na stronę i łatwo zorientować się w aktualnych osiągach/informacjach.

Daj się poprowadzić

Uwolnij ducha przygody dzięki funkcji „Podążaj trasą”! Teraz można planować i tworzyć wycieczki za pomocą aplikacji Bryton Active, importować ścieżki (.gpx) z platform innych firm do Bryton Active oraz automatycznie synchronizować trasy z takich aplikacji jak Strava, Komoot i innych, tak by Rider 420 stał się Twoim osobistym przewodnikiem . Z nawigacją zakręt po zakręcie, urządzenie zapewnia informacje o nazwach dróg, odległościach i kierunku przed każdym zakrętem. Odkrywaj nowe miejsca, Rider 420 Cię poprowadzi.

Docieraj do punktu

Odległość pozostała do następnego przystanku to zawsze cenna informacja, która bywa świetną motywacją. Po ustaleniu własnych POI (punktów użyteczności/wartych uwagi) oraz szczytów, możesz sprawdzić odległość do następnego POI czy szczytu w trybie „Podążaj trasą”.

Absolutna precyzja

Rider 420 obsługuje pięć różnych systemów GPS: GPS, Glonass (Rosja), BDS (Chiny), Galileo (Europa) i QZSS (Japonia), zapewniając szybsze rozpoczęcie nawigowania i niezawodne połączenie z satelitami w każdej sytuacji, zwłaszcza między budynkami czy drzewami albo podczas jazdy w górach.

Obsługa czujników ANT+/BLE oraz wsparcie dla pomiaru mocy

Dla jak największej wygody, Rider 420 po prostym połączeniu współgra z czujnikami ANT+, jak i BLE. Ponadto, urządzenie wspiera także pomiar mocy w systemie ANT+ i BLE. Dodatkowa możliwość połączenia przez Bluetooth zwiększa stabilność samego połączenia oraz zapisu danych.

Pomiar mocy w pedałach

Rider 420 przeznaczony jest również dla kolarzy korzystających z pedałów z pomiarem mocy. Wystarczy, że w urządzeniu wprowadzisz długość korby w celu kalibracji, a otrzymasz precyzyjne wartości generowanej mocy.

Regulowany poziom podświetlenia

By lepiej jeździło się za dnia i nocą, Rider 420 ma regulowany poziom intensywności podświetlenia. Dzięki temu można się cieszyć czytelnością wyświetlacza w każdych warunkach.

Obsługa ponad 80 funkcji

Rider 420 dostarcza wielu informacji, dzięki którym możesz w pełni kontrolować swoją jazdę. Ma ponad 80 funkcji, takich jak czas, prędkość, dystans, spalone kalorie, kadencja, wysokość, moc czy tętno.

Do 35 godzin działania baterii

Jeśli lubisz jeździć na długich dystansach, Rider 420 z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Zapewnia do 35 godzin pracy przy jednym ładowaniu baterii i umożliwia ładowanie urządzenia za pomocą powerbanku podczas jazdy.

Inteligentne powiadomienia

Nie musisz się już martwić, że podczas treningu nie odbierzesz ważnych połączeń, wiadomości e-mail czy SMS-ów. Rider 420 poinformuje Cię po sparowaniu ze smartfonem przez Bluetooth o każdym połączeniu, e-mailu lub wiadomości SMS.

Konfiguracja ekranów poprzez aplikację

Dostosuj swój wyświetlacz za pomocą aplikacji Bryton Active! Po podłączeniu urządzenia do aplikacji Bryton Active możesz dostosować swoje ekrany na podstawie swoich celów treningowych za pomocą BLE przez telefon. Konfiguracja jest bardzo prosta do przeprowadzenia.

Synchronizacja z aplikacją Bryton Active

Ciesz się bezprzewodową synchronizacją z nową aplikacją Bryton Actice. Dane treningowe mogą być automatycznie synchronizowane przez Bluetooth z urządzenia do aplikacji Bryton Active, gdzie można przeglądać wyniki i analizę w formie graficznej, a jazdy można udostępniać w mediach społecznościowych. Aplikacja pozwala synchronizować i pobierać zaplanowane trasy, modyfikować ustawienia urządzenia i danych na wyświetlaczu oraz kalibrować wysokość bez połączenia z siecią WLAN.

Aplikacja sprawdzi również wersję oprogramowania i dane GNSS urządzenia i powiadomi użytkownika o dostępnych aktualizacjach, gwarantując że zawsze jest zainstalowane najbardziej aktualne oprogramowanie. Dzięki prostej konfiguracji, aplikacja zapewnia automatyczną konfigurację ze Stravą, TrainingPeaks i Selfloops, co ułatwia ułatwia dzielenie się wynikami i porównywanie ich z osiągami innych użytkowników.

Parametry produktu

Szerokość: 49,9 mm

Wysokość: 83,9 mm

Grubość: 16,9 mm

Waga: 67 g

Specyfikacja

Wyświetlacz: 2,3-calowy monochromatyczny wyświetlacz LCD

Czas działania: 35 godzin

GPS: bardzo czuły odbiornik

Wodoodporność: IPX7

Bluetooth: 4,0

Alerty: tak

Historia okrążeń: 130 okrążeń

Historia jazd: 300 godzin

Strefy tętna: 7 stref

Zakres temperatur użytkowania: od -10°C do 50°C

Foto: Bryton, Merida Polska

Dodaj komentarz