„Mundur na rowerze” – Mundurowi przejadą całą Polskę na rowerach

Grupę „Mundur na rowerze” zapoczątkowała ekipa administratorów strony PMF zrzeszającej głównie policjantów, ale nie tylko. PMF to przede wszystkim uosobienie solidarności mundurowej, baza wiedzy, wsparcia i centrum taktyki działań. Aby solidaryzować się ze środowiskiem Mundurowych bardzo często udostępnia zdjęcie przesyłane przez czytelników i odpowiada na ich pytania, niejednokrotnie pomagając w szybkiej reakcji na przestępstwa i wykroczenia. Tym sposobem udało się określić, że wielu czytelników PMF to rowerzyści w mundurach.

Razem z jednym z prawdziwych tytanów rowerowego środowiska Krzysztofem postanowiliśmy założyć nieformalną grupę rowerową o wdzięcznej nazwie „Mundur na rowerze”. Zaprosiliśmy do grupy funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Strażaków Państwowej Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei oraz Żołnierzy Wojska Polskiego, z których wyodrębniliśmy Żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, która pełni funkcję Policji w Wojsku Polskim.

Do grupy administratorów szybko dołączył Grzegorz, który obecnie przebywa poza granicami RP. To on stoi za sprawą naszego loga, które możecie zobaczyć na tej stronie. W ciągu kilku godzin od powstania grupy udało nam się zebrać ponad 100 członków z wielu formacji. Wspólnie ustaliliśmy, że naszym głównym symbolem będą cztery ogniwa łańcucha w kolorach niebieskim, szarym, czerwonym i zielonym symbolizujące nasze formacje. Obecnie grupa liczy ponad 600 członków.

W ramach rozwijania naszej społeczności udostępniliśmy informację na kilku branżowych grupach i tym sposobem udało w ciągu czterech dni uzbierać ponad 500 członków, do których dołączyli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, kilku strażaków OSP ( prawdziwych zapaleńców) oraz ratowników medycznych. Z założenia członkami grupy mieli być jedynie mundurowi tzw resortowi jednak postanowiliśmy rozszerzyć nasze grono o prawdziwych sportowców spoza resortów.

Pomysł zorganizowania takiego sztafetowego rajdu pojawił się samoistnie. Chociaż pierwotnie miało to być okrążenie w późniejszej fazie i w miarę przypływu chętnych i kolejnych miast postanowiliśmy zmienić koncepcję by każde zgłoszone miasto i ekipa mogły znaleźć się na trasie przejazdu.

Na dzień dzisiejszy mamy 71 zmian ustawionych na trasie. W sztafecie udział weźmie około 100 rowerzystów z całej Polski. Jedziemy przez 71 miast w 16 województwach.

Idea

Najważniejszym punktem tej zabawy jest propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz zachęcenie jak najwięcej osób do wyjścia z domu i podjęcia jakiejkolwiek aktywności fizycznej.
Na prośbę policjantów z Rzeszowa postanowiliśmy, że nasza sztafeta pomoże w zbiórce środków na leczenie policjanta z Rzeszowa. Marcin, bo o nim mowa, pełni służbę w Wydziale Prewencji. Od dwóch miesięcy choruje na nowotwór o nazwie mięsak.

Marcin nic nie wie o naszej akcji, dowie się troszkę później. Około 1 września pojawi się numer rachunku bankowego, na który będzie można kierować przelewy ze wsparciem. Każdy z nas wie, że nowotwór to nie tylko choroba chorego ale także całej rodziny… .

W trakcie naszej „przejażdżki” chcielibyśmy krzewić ideę pomocy bliźniemu.

Start sztafety odbędzie w dniu 20 września o godzinie 7:00, a zakończenie rajdu planowane jest w okolicach 15 października 2017 r.

Zależy nam na rozpowszechnieniu informacji o naszym przedsięwzięciu ponieważ jest to zupełnie oddolna inicjatywa tzw. liniowych Funkcjonariuszy i Żołnierzy.

Akcję wspierają:

  • Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Podkarpackiego ( ZW NSZZP woj. Podkarpackiego)
  • Podkarpacka Grupa Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji  IPA
  • firma Target Przemysław Fijałkiewicz – producent naklejek promocyjnych
  • firma Paracord Projekt – producent sztafetowej „pałeczki” zrobione w formie bransolety, która zostanie przekazana naszemu koledze Marcinowi.

Patronat nad wydarzeniem objął Portal Rowerowy BikePress.pl.

Więcej informacji na temat sztafety znajdziecie na FanPagu.

Dodaj komentarz