Grupę „Mundur na rowerze” zapoczątkowała ekipa administratorów strony PMF zrzeszającej głównie policjantów, ale nie tylko. PMF to przede wszystkim uosobienie solidarności mundurowej, baza wiedzy, wsparcia i centrum taktyki działań. Aby solidaryzować się ze środowiskiem Mundurowych bardzo często udostępnia zdjęcie przesyłane przez czytelników i odpowiada na ich pytania, niejednokrotnie pomagając w szybkiej reakcji na przestępstwa i wykroczenia. Tym sposobem udało się określić, że wielu czytelników PMF to rowerzyści w mundurach.
Razem z jednym z prawdziwych tytanów rowerowego środowiska Krzysztofem postanowiliśmy założyć nieformalną grupę rowerową o wdzięcznej nazwie „Mundur na rowerze”. Zaprosiliśmy do grupy funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Strażaków Państwowej Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei oraz Żołnierzy Wojska Polskiego, z których wyodrębniliśmy Żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, która pełni funkcję Policji w Wojsku Polskim.
Do grupy administratorów szybko dołączył Grzegorz, który obecnie przebywa poza granicami RP. To on stoi za sprawą naszego loga, które możecie zobaczyć na tej stronie. W ciągu kilku godzin od powstania grupy udało nam się zebrać ponad 100 członków z wielu formacji. Wspólnie ustaliliśmy, że naszym głównym symbolem będą cztery ogniwa łańcucha w kolorach niebieskim, szarym, czerwonym i zielonym symbolizujące nasze formacje. Obecnie grupa liczy ponad 600 członków.
W ramach rozwijania naszej społeczności udostępniliśmy informację na kilku branżowych grupach i tym sposobem udało w ciągu czterech dni uzbierać ponad 500 członków, do których dołączyli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, kilku strażaków OSP ( prawdziwych zapaleńców) oraz ratowników medycznych. Z założenia członkami grupy mieli być jedynie mundurowi tzw resortowi jednak postanowiliśmy rozszerzyć nasze grono o prawdziwych sportowców spoza resortów.
Pomysł zorganizowania takiego sztafetowego rajdu pojawił się samoistnie. Chociaż pierwotnie miało to być okrążenie w późniejszej fazie i w miarę przypływu chętnych i kolejnych miast postanowiliśmy zmienić koncepcję by każde zgłoszone miasto i ekipa mogły znaleźć się na trasie przejazdu.
Na dzień dzisiejszy mamy 71 zmian ustawionych na trasie. W sztafecie udział weźmie około 100 rowerzystów z całej Polski. Jedziemy przez 71 miast w 16 województwach.
Idea
Najważniejszym punktem tej zabawy jest propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz zachęcenie jak najwięcej osób do wyjścia z domu i podjęcia jakiejkolwiek aktywności fizycznej.
Na prośbę policjantów z Rzeszowa postanowiliśmy, że nasza sztafeta pomoże w zbiórce środków na leczenie policjanta z Rzeszowa. Marcin, bo o nim mowa, pełni służbę w Wydziale Prewencji. Od dwóch miesięcy choruje na nowotwór o nazwie mięsak.
Marcin nic nie wie o naszej akcji, dowie się troszkę później. Około 1 września pojawi się numer rachunku bankowego, na który będzie można kierować przelewy ze wsparciem. Każdy z nas wie, że nowotwór to nie tylko choroba chorego ale także całej rodziny… .
W trakcie naszej „przejażdżki” chcielibyśmy krzewić ideę pomocy bliźniemu.
Start sztafety odbędzie w dniu 20 września o godzinie 7:00, a zakończenie rajdu planowane jest w okolicach 15 października 2017 r.
Zależy nam na rozpowszechnieniu informacji o naszym przedsięwzięciu ponieważ jest to zupełnie oddolna inicjatywa tzw. liniowych Funkcjonariuszy i Żołnierzy.
Akcję wspierają:
- Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Podkarpackiego ( ZW NSZZP woj. Podkarpackiego)
- Podkarpacka Grupa Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA
- firma Target Przemysław Fijałkiewicz – producent naklejek promocyjnych
- firma Paracord Projekt – producent sztafetowej „pałeczki” zrobione w formie bransolety, która zostanie przekazana naszemu koledze Marcinowi.
Patronat nad wydarzeniem objął Portal Rowerowy BikePress.pl.
Więcej informacji na temat sztafety znajdziecie na FanPagu.