Mocny start Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Józefowie

Wystartowali! Ponad 1300 rowerzystów rywalizowało w Józefowie, inaugurując tym samym największy polski cykl wyścigów MTB.

Piękna pogoda, doskonale przygotowana trasa, zmotywowani uczestnicy. Nowo założone łańcuchy błyszczały w słońcu, spragnione ścigania rowery rwały do przodu, a ich pełni werwy właściciele nie szczędzili sił przy pokonywaniu kolejnych kilometrów, zakrętów i wzniesień. Józefowski przystanek Mazovii potwierdził, że Polacy kochają aktywność fizyczną, a rowerowa społeczność rośnie w siłę.

„Oprócz tej wielkiej rzeczy zawodników, którzy przyjechali do Józefowa, jako pomysłodawcę Mazovii cieszy mnie jeszcze coś innego” – mówi Cezary Zamana. „To, że nasz cykl faktycznie łączy pokolenia i inspiruje dzieciaki do tego, by wskakiwały na siodełko”. Na dystansie Hobby ścigało się aż 211 młodych rowerzystów, co jest godnym odnotowania wynikiem. W tej kategorii wiekowej (do lat 13) utworzono także klasyfikację drużyn. Zapisanych jest już 12 teamów. Rekord odnotowano także w kategorii MiniMini+: aż 100 maluchów dzielnie przebierających pedałami. Sporą część wśród wszystkich uczestników stanowiły wielopokoleniowe rodziny: dziadek, syn i wnuk, każdy z nich startujący na innym dystansie. O tym, że rower zbliża, niech świadczy fakt, że w klasyfikacji par rywalizuje aż 60 drużyn.

Mimo że Józefów jest dopiero inauguracją cyklu Cisowianka Mazovia MTB, to drużyna Zamany przygotowała wymagającą trasę. Widać to było zwłaszcza na licznych wzniesieniach. Grzejące słońce i procenty kolejnych podjazdów dawały się we znaki niemal wszystkim. „Ze wszystkich sił zachęcam, by przygotowywać się regularnie do wyścigów. Trening to podstawa i najlepsza gwarancja dobrego samopoczucia” – apeluje Cezary Zamana. „I koniecznie trzeba pamiętać o przyjmowaniu właściwej ilości płynów” – dodaje. O ten aspekt podczas całego cyklu Mazovii dbać będzie nowy sponsor główny – Cisowianka. Tylko w Józefowie wypito ponad 3 tysiące litrów tej wody mineralnej. Dla nikogo nie zabrakło.

Zmęczenie było duże. Dla większości startujących był to pierwszy wyścig w tym roku, na dodatek na tak wymagającej trasie. Słoneczna pogoda dodawała animuszu, przez co można było przecenić swoje siły. Na szczęście, po przejechaniu niełatwej trasy sposobów na relaks nie brakowało. A to za sprawą atrakcyjnych terenów Józefów Holiday Inn. Z chęcią korzystali z nich zawodnicy, jak i kibicujące im rodziny. Zwycięzcy dodatkowo cieszyli się voucherami do hotelu Holiday Inn Warszawa Józefów oraz wyciskarkami do soków firmy Huron, nowego partnera Zamana Group.

„Mam świetny zespół, który przygotuje każdą trasę w najdrobniejszych detalach. Dlatego mimo wyjątkowo napiętego kalendarza w tym roku, zapewnimy startującym wzorcową organizację naszych maratonów. Gdyby to tylko możliwe, to sam zapisywałbym się na każdy etap Mazovii i delektował się takimi trasami” – podsumowuje Cezary Zamana.

Wyniki:

Dystans Mega, Kobiety, kat. Open

 1. Urszula Luboińska, Trezado BikeTires.pl, 02:32:46
 2. Izabela Macutkiewicz, APS POLSKA COZMOBIKE    02:39:30
 3. Joanna Gumieniak, MayerSport BokserskAutoserwis          02:40:47

Dystans Mega, Mężczyźni, kat. Open

 1. Paweł Baranek, Kellys, 02:12:59
 2. Mariusz Pałyga, TRW MTB Racing, 02:13:11
 3. Jacek Rządca, 02:16:17

Dystans Giga, Mężczyźni, kat. Open

 1. Bartosz Grędziński, Kross Staff Team, 03:22:39
 2. Damian Perkowski, PT Mazury Team Ełk, 03:23:02
 3. Michał Wyżlic, KOMOBIKE SCOTT, 03:23:15

Dystans Fit, Kobiety, kat. Open

 1. Agnieszka Śpica, Huzar Bike Academy, 01:15:53
 2. Justyna Tarnowska, GO SPORT AK-SPED TEAM, 01:17:57
 3. Dorota Czajkowska, GO SPORT AK-SPED TEAM, 01:20:59

Dystans Fit, Mężczyźni, kat. Open

 1. Jan Tenderenda, Deutsche Bank Bike Team, 01:06:02
 2. Artur Sienkiewicz, Wieliszew Heron Team, 01:06:03
 3. Adam Płoski, T4B Bike Team, 01:06:04

Galeria Zdjęć

Dodaj komentarz