Mistrzowie Polski Enduro ukoronowani w Srebrnej Górze!

No i wszystko jasne! Mistrzostwa Polski Enduro w Srebrnej Górze potwierdziły, kto rządzi polskim enduro w tym sezonie: zasłużone tytuły trafiły do Roberta Piekary, Katarzyny Burek i Marcina Motyki. Ale nie tylko oni zapamiętają ten weekend na długo!

170 uczestników będzie wspominało zawody zorganizowane przez Enduro MTB Series i Trasy Enduro Srebrna Góra, wspierane przez Dolny Śląsk i firmę Kellys, jako jedne z najciekawszych i najtrudniejszych w sezonie. Dobra organizacja, idealna pogoda i sielankowa atmosfera w barze… wróć… bazie zawodów były tylko tłem dla rywalizacji, która toczyła się na górskich fortyfikacjach będących częścią Twierdzy Srebrna Gór.

A rywalizacja już dawno nie była tak ostra! Dwudniowa formuła z sobotnim treningiem, połączona z ujawnieniem trasy z ponad trzytygodniowym wyprzedzeniem spowodowały, że większość zawodników przed startem doskonale poznała wszystkie linie, osiągając prędkości przelotowe nieosiągalne przy jeździe „on-sight”. A to właśnie złożony, techniczny charakter odcinków specjalnych stanowił największą siłę zawodów w Srebrnej Górze.

Trasa na miarę Mistrzów

Marek Janikowski i Piotr Kurczab z PM Bike Experts przygotowałi trasę prawdziwie godną rangi Mistrzostw Polski. 5 OS-ów i ponad 1600 m przewyższenia na około 35 kilometrach, zapewniło około 30 minut ścigania stanowiącego esencję enduro. Wśród doświadczonych zawodników można było usłyszeć, że pod względem poziomu trudności, był to poziom światowy.

Szczególnie ścianki na nowej sekcji „Polish Whistler” (OS2) przyczyniły się do bezsenności niejednego uczestnika w nocy przed startem, ale elementy wymagające ciągłego skupienia i nienagannej techniki jazdy czaiły się na każdym kroku: sypka nawierzchnia, korzenie, trawersy, dropy, ujemne profile… Kto wygrał na tej trasie, bez dwóch zdań może mianować się Mistrzem Polski. Zwłaszcza że odcinki były wymagające nie tylko technicznie, ale też kondycyjnie, nie faworyzując ani zjazdowców, ani zawodników z doświadczeniem w XC.

Wyniki

Było to doskonale widać na podium, na którym obok czołówki polskiego enduro (Robert Piekara, Marcin Motyka, a nawet comeback Mariusza Bryji), stanęły legendy downhillu (Maciej Jodko) i bardzo mocni zawodnicy cross country (Michał Topór).

Wszyscy zwycięzcy Mistrzostw Polski (kategorie PRO z licencją):

– Kobiety: Katarzyna Burek (Arek Bike Center)

– Elita: Robert Piekara (Kross Racing Team)

– Masters: Marcin Motyka (Marin Bikes)

Zwycięzcy kategorii AMATOR (bez licencji):

– Kobiety: Klaudia Kojro (2B Enduro Team)

– Elita: Maciej Jodko (Jodko Team)

– Junior: Jakub Gąsienica (Dartmoor Enduro Team)

– Masters: Grzegorz Mlekodaj

Klasyfikacja AZS:

– Kobiety: Iwona Kurczab (KU AZS Politechnika Wroclawska)

– Mężczyźni: Michał Topór (KU AZS PWSZ Tarnów)

Źródło: informacje prasowe 

Dodaj komentarz