Michalina Ziółkowska szykuje się do mistrzostw Europy [komentarz]

Zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team w dniach 24-25 marca wzięli udział w zawodach Kamptal-Klassik-Trophy, które były dla nich pierwszymi w tym sezonie.

Zawody w Austrii są już tradycją w corocznych przygotowaniach. Dla Michaliny Ziółkowskiej są one tym bardziej ważne, że już za miesiąc zawodniczka stanie na starcie Mistrzostw Europy w maratonie. Zawodniczka jest cały czas w fazie przygotowań, dlatego 16. miejsce Michaliny Ziółkowskiej pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Michalina Ziółkowska

Wyścig XC w austriackiej miejscowości Langenlois to stały punkt w przygotowaniach teamu VW do sezonu. Oprócz walki o cenne punkty UCI w mocnym gronie zawodniczek, ważne jest także „przepalenie” mięśni po monotonnych zimowych treningach. To okazja, by sprawdzić moc i dynamikę porównując się z zawodniczkami specjalizującymi się w cross country. Mam cały czas w planie przygotowania do ME w maratonie, do którego zostały mi 4 tygodnie. Mój docelowy wyścig ma zupełnie inną charakterystykę, więc rywalizacja w Austrii była dla mnie dość trudna, ale w warunkach startowych najlepiej poprawić swoje słabsze strony. Pechowo przytrafiła mi się niedyspozycja zdrowotna kilka dni temu, co dodatkowo utrudniło mi występ. Jednak rywalizacja na trasie, zastrzyk adrenaliny zawsze nastraja mnie pozytywnie i w tym kontekście 16 miejsce na mecie pozwala mi myśleć optymistycznie w tej części sezonu.

Dodaj komentarz