Mazurskie Tropy 2017 – rowerowa przygoda z mapą i kompasem już w czerwcu!

10 czerwca odbędzie się V edycja rajdu na orientację Mazurskie Tropy w Orzyszu. Ostatnie edycje przyciągnęły blisko 300 uczestników z całej Polski, a z roku na rok, grupa miłośników terenowej przygody z mapą i kompasem się powiększa.

Mazurskie Tropy to terenowe zawody na orientację z trasami rowerowymi i pieszymi (lub biegowymi – jak kto woli). Zadaniem uczestników jest odnalezienie w terenie punktów kontrolnych w określonym limicie czasu, przy pomocy mapy i kompasu.

Mapy z zaznaczoną lokalizacją punktów kontrolnych rozdawane są uczestnikom przed startem. Odnalezienie punktu kontrolnego potwierdza się na karcie startowej przy pomocy specjalnego perforatora, wiszącego na punkcie kontrolnym.

Organizatorzy zapraszają każdego, bez względu na doświadczenie, kondycję i wiek. Startować można indywidualnie lub w zespołach. Uczestnicy będą mieli do wyboru:
– trasy rowerowe 50 km lub 130 km,
– trasy piesze 25 km lub 50 km,
– trasę pieszą rekreacyjną.

Dla wszystkich zawodników przewidziana jest obiadokolacja oraz posiłki regeneracyjne na trasie. Na zwycięzców czekają nagrody, odbędzie się także losowanie upominków wśród wszystkich uczestników. Organizatorzy zapewniają również nocleg w bazie rajdu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.tropy.net.

Dodaj komentarz