Mazovia MTB Marathon ponownie w Ełku

Największy w Polsce cykl maratonów rowerowych MTB po raz kolejny nadjeżdża do Ełku. Już 13 sierpnia miłośnicy ruchu i aktywności w każdym wieku będą mogli wziąć udział w zawodach. Imprezę organizuje ełczanin Cezary Zamana, były zawodowy kolarz i legenda polskich sportów rowerowych.

Na zawodników czekać będą aż cztery zróżnicowane trasy przystosowane do każdej grupy wiekowej. Dla dzieci dystans Hobby (9 km), dla dorosłych Fit (31 km) i Mega (56 km), natomiast dla osób szukających mocnych doznań jest najdłuższa trasa Giga, która liczy aż 80 km! Rowerowe miasteczko i baza zawodów stanie na Placu Sapera przy pomniku Jana Pawła II. Współorganizatorem imprezy jest miasto Ełk oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Podczas maratonu dla najmłodszych zawodników zorganizowany będzie specjalny wyścig MiniMini+ Mazovia. Na starcie pojawi się znana wszystkim dzieciom z ekranów telewizyjnych rybka MiniMini. Stacja telewizyjna MiniMini+, która patronuje całemu wydarzeniu przygotuje dla dzieci ciekawe konkursy z nagrodami i upominki.

Wszystkie dzieci startujące na dystansie Hobby mogą wziąć udział w konkursach z nagrodami w namiocie firmy Bike Atelier. Od godziny 13:00 organizowane będą tam konkursy  z nagrodami. Do udziału w zabawie niezbędny będzie numer startowy na cykl Mazovia MTB Marathon.

Podczas zawodów zorganizowana będzie specjalna klasyfikacja mieszkańców Ełku. Zostanie wyłoniony najlepszy mieszkaniec miasta w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, Mega i Giga z podziałem na płeć.

Mazovia plakat A4 EŁK podgląd

Tegoroczna edycja maratonu w Ełku jest jednocześnie inauguracją Gwiazdy Północy –zawodów rowerowych składających się z trzech etapów, rozgrywanych kolejno w Ełku (13 sierpnia), Prostkach (14 sierpnia) i Sypitkach (15 sierpnia). Rowerzyści mogą startować we wszystkich trzech etapach lub w jednym wybranym. Gwiazda Północy, to starannie wytyczone ścieżki, dzikie tereny i nieuczęszczane szlaki. Pokonać trzeba będzie las, jeziora, charakterystyczne pruskie drogi brukowe i mokradła. W planach przewidziane jest też integracyjne ognisko z pieczeniem kiełbasek, podczas którego podsumować będzie można przejechane już etapy, omówić czekające dopiero wyzwania i zrelaksować się pośród mazurskiej przyrody. Tym, co odróżnia Gwiazdę Północy od innych rowerowych wyścigów, jest bez dwóch zdań doskonała atmosfera. Jest tu miejsce i na rywalizację, i na wypoczynek na łonie przyrody, i na relaks z rodziną.

Może warto więc skusić się na rowerową, wakacyjną przygodę i dołączyć do największego w Polsce maratonu rowerowego? Zapisz się już dziś, miej wspomnienia na całe życie.

Szczegóły na stronie www.mazoviamtb.pl

Program zawodów

piątek

16.00 – 18.00 zapisy w Biurze Zawodów

sobota

9.00 – 12.00 – zapisy w Biurze Zawodów

11.00 – ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów

11.15 – start dystansu Hobby

12.00 – ustawianie zawodników w sektorach startowych (dystanse Fit, Mega, Giga) – lista sektorowa

12.30 – start dystansów Fit, Mega, Giga

13.30 – dekoracja dystansu Hobby

13.40 – dekoracja Klasyfikacji Mieszkańców Ełku na dystansie Hobby

15.00 – dekoracja dystansu Fit

15.10 – dekoracja klasyfikacji Mieszkańców Ełku na dystansie Fit

15.20 – dekoracja dystansu Mega

15.30 – dekoracja Klasyfikacji Mieszkańców Ełku na dystansie Mega

15.40 – dekoracji SISU dla najwytrwalszych

16.30 – dekoracja dystansu Giga

16.40 – dekoracja Klasyfikacji Mieszkańców Ełku na dystansie Giga

16.00 – zakończenie

KATEGORIE

Rowerki biegowe (chłopcy i dziewczynki) – rok urodzenia 2013 i młodsi

kategoria – rowerki biegowe (chłopcy i dziewczynki) – jedno okrążenie

Rowerki tradycyjne (chłopcy i dziewczynki)

  • 4 lata, rok urodzenia 2012 – jedno okrążenie
  • 5 lat, rok urodzenia 2011- dwa okrążenia
  • 6 lat, roku urodzenia 2010- dwa okrążenia
  • 7 lat, rok urodzenia 2009- trzy okrążenia
  • 8 lat, rok urodzenia 2008- trzy okrążenia

Dodaj komentarz