Marceli Bogusławski na podium zawodów w Hucisku i Mikołowie

W sobotę zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team zdobył pierwsze miejsce w Elicie w Ogólnopolskim Wyścigu w Kolarstwie Przełajowym o Puchar Firmy Mexller i Viking Sport w Hucisku (województwo śląskie). Natomiast w niedzielę Bogusławski wystartował w Pucharze Polski w Mikołowie. Zawodnik wygrał w kategorii U23 oraz zdobył 2. miejsce w Elicie.

Marceli Bogusławski, który tej jesieni został kolarzem drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team z wielkimi sukcesami rozpoczął sezon przełajowy. Bogusławski od początku tegorocznych startów w przełajach plasuje się na podium w kolejnych edycjach Pucharu Polski. W Rzeniszowie zawodnik zdobył 3. miejsce, w Ptakach uplasował się na pierwszej lokacie, natomiast w niedzielnym wyścigu w Mikołowie zdobył drugie miejsce w Elicie.

fot-tmfoto-pl-marceli-boguslawski-w-mikolowie

Komentarz Marcelego Bogusławskiego (1. miejsce w Elicie w Ogólnopolskim Wyścigu w Kolarstwie Przełajowym o Puchar Firmy Mexller i Viking Sport oraz 1. miejsce w U23 i 2. miejsce w Elicie w Pucharze Polski w Mikołowie)

Kolejny pracowity weekend przełajowy za mną. Sobota to wyścig klasy ,,A” w Hucisku na dość krętej rundzie ze śliskimi zakrętami. Od samego początku postanowiłem nadać mocne tempo i jechać swoje, po drugiej rundzie razem z Adamem Żuberem oderwałem się od reszty zawodników i razem współpracując, powiększaliśmy przewagę nad rywalami. Pod koniec ostatniej rundy postanowiłem zaatakować na jednym z krótkich podjazdów i ten atak okazał się udany. Na metę dojeżdżam wygrywając w Elicie. Niedziela to kolejna odsłona Pucharu Polski w Mikołowie na ciekawej trasie po parku z kilkoma fragmentami błota i podbiegami. Podobnie jak dzień wcześniej odjeżdżam wraz z Adamem i razem po zmianach staramy się budować przewagę nad trzecim zawodnikiem. Gdy zostają trzy rundy do końca, na jednym fragmencie po błocie Adam zyskuję nade mną, kilkusekundową przewagę i utrzymując ją do końca, wygrywa w Elicie. Ja kończę zmagania, wygrywając w U23 i zajmując drugie miejsce w Elicie.

 Foto: TMfoto.pl

Dodaj komentarz