Maja Włoszczowska wygrywa wyścig w Brazylii!

Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) na zakończenie kadrowego zgrupowania w Ameryce Południowej wystartowała w wysoko punktowanym etapowym wyścigu w Brazylii – Copa Internacional MTB Araxa (4-6.03).

Wyścig składał się z 3 etapów i w każdy z nich wygrała polska zawodniczka, na końcu dominując całą klasyfikację generalną.

Na starcie pojawiło się kilka mocnych zawodniczek, również z Europy, tym bardziej cieszy pewne zwycięstwo Włoszczowskiej, która na każdym z etapów wygrywała ze sporą przewagą nad konkurentkami.

Głównym celem wysokogórskiego zgrupowania w Kolumbii i startu w Brazylii było sprawdzenie panujących tam warunków i reakcji organizmu polskiej kolarki. Maja Włoszczowska planuje zgrupowanie przed Igrzyskami Olimpijskimi w Rio właśnie tam. Wysokie noty uzyskane w brazylijskim wyścigu potwierdzają bardzo dobrą formę polskiej zawodniczki.

Maja Włoszczowska zwycięża w klasyfikacji generalnej, Fabio Piva pivaphoto.com
Maja Włoszczowska zwycięża w klasyfikacji generalnej, Fabio Piva pivaphoto.com

Wyniki klasyfikacji generalnej wyścigu Copa Internacional MTB Araxa:

1. Maja Włoszczowska (Polska)

2. Daniela Campuzano Chavez Peon (Meksyk)

3. Raiza Goulao Henrique   (Brazylia)

Jest to już drugie zwycięstwo drużyny Kross Racing Team w tym sezonie. Przypomnijmy, że w dniach 25-28.02 odbył się wyścig Cyprus Sunshine Cup, który zwyciężył Fabian Giger.

Dodaj komentarz