LOTTO Poland Bike Marathon w Sitkówce-Nowinach

Kolorowy peleton Poland Bike, prowadzony przez Grzegorza Wajsa, odwiedził województwo świętokrzyskie i zawitał drugi raz w historii do gminy Sitkówka-Nowiny. Dopisała pogoda i mimo wakacyjnej pory – także frekwencja. W dziesiątym już etapie tegorocznego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon rywalizowało blisko 600 amatorów na rowerach górskich. To był jednocześnie pierwszy etap zaliczany do klasyfikacji górskiej „Korona Świętokrzyska”.

Położona w Górach Świętokrzyskich gmina Sitkówka-Nowiny była areną jednego z najtrudniejszych i najciekawszych etapów LOTTO Poland Bike Marathon 2016. W Sitkówce-Nowinach były „prawdziwe” góry, mozolne wspinaczki, szalone zjazdy i bardzo techniczne „single”. Istny raj dla miłośników kolarstwa górskiego.

5

Na dystansie MAX (45 km) drugi raz w tym sezonie wygrał Mariusz Marszałek (Trybik Northwave Team), przed Ernestem Kurowskim i Rogerem Głowackim (obaj z Wola Bike Orbea Team). Wśród kobiet czwarte zwycięstwo w tegorocznym LOTTO Poland Bike Marathon odniosła niepokonana Agnieszka Sikora (Wola Bike Orbea Team). Tym razem wyprzedziła Barbarę Borowiecką (WSKG Like Bike Kenda Team) i Krystynę Żyżyńską-Galeńską (Mybike.pl).

4

Trasę MINI (25 km) najszybciej pokonał, debiutujący na tym dystansie, Jarosław Wolcendorf (Jacoobcycles.com), finiszując przed Pawłem Piętą (Rafako MTB Team) i Łukaszem Bieleckim (Absolute Bike Team). W gronie kobiet już piąty raz w tegorocznym LOTTO Poland Bike Marathon najlepsza okazała się Dorota Czajkowska (Wola Bike Orbea Team). Za nią uplasowały się Barbara Kleczaj (Wola Bike Orbea Team) i Magdalena Kosko (Klinika Rowerów).

9

Na trasie FAN (7 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach gminy Sitkówka-Nowiny w kolarstwie górskim. Wśród chłopców triumfował Patryk Rzepecki (Warszawski Klub Kolarski), przed Aleksandrem Tuszem i Mikołajem Łukasikiem (obaj z MTB Huragan Międzyrzec Podlaski). W stawce dziewcząt najszybsza była Weronika Jankowska z Sulejówka, przed Dominiką Wiśniewską (UKK Huragan Wołomin) i Małgorzatą Sobczyk (Zagnańskie Stowarzyszenie Rowerowe „Pod Bartkiem”). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej zwyciężył Wola Bike Orbea Team, przed TRW Cloudware Team i Trybik Northwave Team. Klasyfikację rodzinną wygrali Michalczykowie, przed Puziami i Niklewiczami. W punktacji Omnium Poland Bike prowadzą nadal Łukasz Góralewski (TRW Cloudware Team) i Dorota Czajkowska (Wola Bike Orbea Team).

6

LOTTO Poland Bike Marathon w gminie Sitkówka-Nowiny został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Gminy Sitkówka-Nowiny, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

Ekipa Poland Bike pozostaje w Górach Świętokrzyskich. W niedzielę 24 lipca LOTTO Poland Bike Marathon zawita do Wąchocka. To będzie zarazem drugi i finałowy etap zaliczany do klasyfikacji górskiej „Korona Świętokrzyska”.

Dodaj komentarz