Lokalizator GPS na rower – sprawdź jego korzyści!

Lokalizator GPS na rower to idealny gadżet dla entuzjastów dwóch kółek. Uwiecznia przebyte trasy, ale też pozwala na zachowanie bezpieczeństwa, poprzez udostępnianie swojej lokalizacji. Dodatkowo dokładnie zapisuje parametry, aby dogłębnie można było przeanalizować poszczególne odcinki trasy. Co jeszcze zyskasz z lokalizatorem GPS na rower? Sprawdź jego korzyści!

Dokładne odwzorowanie trasy z lokalizatorem GPS na rower

Lokalizator o dużej dokładności pozwoli Ci w każdym szczególe sprawdzić jaką trasę przebyłeś. W mieście nie stanowi to wyzwania nawet dla telefonu, jednak w miejscach oddalonych od cywilizacji, lokalizator GPS na rower sprawi się dużo lepiej.

Dzięki niewielkiemu rozmiarowi nie będzie przeszkadzał podczas jazdy – można go schować do plecaka, kieszeni lub przyczepić na rower, a waga w ogóle nie da się we znaki. To dosyć ważne w przypadku kolarzy – im większy bagaż, tym wolniejsza jazda i późniejsze uzyskanie celu lub osłabienie wyniku.

Lokalizator GPS na rower zapisze prędkość, postoje i czas przejazdu!

Rowerzyści lubią mierzyć swoje osiągi. Oczywiście nie wszyscy – dla niektórych to jedynie środek transportu lub niedzielna rozrywka. Jeśli jednak jesteś w grupie kolarzy, którzy chcą poprawiać swoje osiągi, lokalizator GPS na rower znacznie ułatwi Ci zadanie. Odnotuje czas przejazdu z dokładnością co do minuty, a także zapisze prędkość. Podczas postoju on również odnotuje to, że stoisz, nie włączając tego czasu do przejazdu.

Zachowaj bezpieczeństwo – lokalizator GPS na rower, zadba o ochronę rowerzysty!

Poza standardowymi funkcjami lokalizator GPS na rower proponuje opcje, które zapewnią cykliście bezpieczeństwo podczas podróży. Swoją bieżącą pozycję można udostępniać wybranym osobom online – jeśli rowerzysta zbyt długo nie daje znaku życia, można w parę chwil spojrzeć, gdzie obecnie się znajduje. Można także ustalić czy jego nieobecność wynika z jazdy, czy też właśnie ma postój i właściwie powinien być osiągalny.

Dodatkową ochroną jest przycisk na lokalizatorze, który po wciśnięciu będzie wysyłał wiadomość do wybranych osób. Jest to najszybszy sposób, aby poinformować bliskich o tym, że rowerzysta znalazł się w niebezpieczeństwie. Rodzina i przyjaciele mogą wtedy podjąć szybką akcję, która może być kluczowa w razie wypadku czy rozpętania się burzy.

Lokalizator GPS na rower vs smartphone

No dobrze, korzyści z posiadania lokalizatora GPS na rower za nami, pojawia się jednak pytanie: dlaczego nie można użyć do tego wszystkiego telefonu? W końcu prawie każdy ma komórkę, jest łatwa w obsłudze, poręczna i ma o wiele funkcji. Odpowiedź jest prosta: można, jednak trzeba się liczyć z tym, że ciągłe przesyłanie danych o lokalizacji oraz transmisja danych, szybko wyczerpią jej baterię. Jeśli do tego dorzuci się parę zdjęć z wycieczki, przeglądanie social mediów podczas postojów, czy też rozmowę telefoniczna, poziom baterii zniknie w mgnieniu oka. Oczywiście można ze sobą zabrać powerbank, a nawet kilka, jednak kwestia dodatkowego bagażu może być problematyczna.

Dodatkowe urządzenie w postaci lokalizatora GPS na rower doskonale rozwiązuje ten problem. Osobny moduł nie zużywa dużo prądu, a jego bateria może trzymać nawet kilka dni – zdecydowanie przydatne w przypadku kilkudniowych wycieczek z nocowaniem pod namiotami. Oszczędzając energię z telefonu, starczy Ci jej na wiele pamiątkowych zdjęć i wszystkie inne udogodnienia, do których został stworzony smartphone.

Sprawdź lokalizator GPS na rower!

W świetle tych wszystkich faktów, zakup lokalizatora GPS na rower zdaje się być koniecznością dla każdego wytrwałego kolarza. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat modułów dopasowanych do wycieczek rowerowych, koniecznie sprawdź ofertę lokalizatorów przenośnych na ikol.pl – lidera w kwestii monitoringu GPS.