Koniec Multivan Merida Biking Teamu

Po wielu latach wypełnionych sukcesami Merida postanowiła wycofać się z MTB na poziomie XCO. Oznacza to koniec Multivan Merida Biking Teamu, najbardziej utytułowanej zawodowej grupy MTB wszechczasów.  – Merida przyjmie rolę obserwatora i wróci do wyścigów MTB po okresie namysłu i rozpoznaniu możliwości – mówi Andreas Rottler, dyrektor marketingu sportowego Meridy.

Z końcem 2016 roku Merida zakończy swoje wsparcie dla Multivan Merida Biking Teamu i wycofa się jako sponsor ze ścigania na poziomie cross country (XCO). Oznacza to koniec Multivan Merida Biking Teamu, najbardziej utytułowanej zawodowej grupy MTB wszechczasów. Założona w 2002 r. ekipa ma na swoim koncie m.in. złoto i srebro olimpijskie, 15 złotych medali mistrzostw świata, 15 zwycięstw w mistrzostwach Europy, ponad 30 triumfów w wyścigach Pucharu Świata, kryształowe kule PŚ czy niezliczone tytuły mistrzów krajowych. Ikonami grupy byli przez lata Gunn-Rita Dahle Flesjaa oraz Jose Antonio Hermida, których sukcesy trwale zapisały się w historii kolarstwa górskiego. W ostatnich latach ważną postacią grupy stał się Ondrej Cink, brązowy medalista mistrzostw świata XC, solidną formę w jej barwach prezentował również Thomas Litscher. Multivan Merida Biking Team godnie pożegnał się w ostatnią niedzielę z Pucharem Świata XC. Zarówno Dahle-Flesjaa, jak i Cink finiszowali w Vallnord w Andorze na 2. miejscu, a grupa Meridy zajęła 2. miejsce w klasyfikacji najlepszych ekip. Był to zarazem ostatni w karierze wyścig Hermidy w Pucharze Świata XC.

Dahle

– Strategiczna decyzja, by wycofać się ze ścigania w MTB, pozwala nam przyjąć rolę obserwatora – mówi Andreas Rottler, dyrektor marketingu sportowego jednej z czołowych rowerowych marek świata. – Merida wróci do wyścigów MTB po okresie namysłu i rozpoznaniu możliwości – dodaje. Multivan Merida Biking Team przez lata imponował nie tylko wynikami sportowymi, ale także rodzinną atmosferą i dobrymi relacjami między poszczególnymi osobami tworzącymi tę ekipę. – W imieniu całej grupy serdecznie dziękuję wszystkim, którzy towarzyszyli nam w naszej wypełnionej sukcesami drodze – mówi Fabian Aust, podkreślając mocny związek zespołu z jego kibicami. Merida dziękuje wszystkim pracującym przez lata na sukces Multivan Merida Biking Teamu i życzy wszystkiego najlepszego w przyszłych wyzwaniach Gunn-Ricie Dahle Flesji, Jose Antonio Hermidzie, Ondrejowi Cinkowi, Thomasowi Litscherowi oraz całemu sztabowi grupy.

Źródło zdjęć: EGO-Promotion/rowerymerida.pl

Dodaj komentarz