Komentarz Katarzyny Solus-Miśkowicz po Mistrzostwach Polski MTB XCO!

Katarzyna Solus-Miśkowicz z czasem 1:39:55 zajęła drugie miejsce na Mistrzostwach Polski w Gielniowie, które są najważniejszymi zawodami XCO w kraju. Na metę jako pierwsza dojechała Maja Włoszczowska.

Katarzyna Solus-Miśkowicz po zaciętej walce z Mają Włoszczowską o najwyższe podium zajęła 2. miejsce na najważniejszej imprezie kolarskiej w kraju – Mistrzostwach Polski MTB XCO. Kasia Solus-Miśkowicz po pierwszym z siedmiu okrążeń była na prowadzeniu, ale na trzeciej pętli Maja Włoszczowska dogoniła zawodniczkę. Kolarki bardzo długo jechały razem. Dopiero w połowie trasy Włoszczowska wyprzedziła Podhalankę i powiększyła swoją przewagę. Na mecie różnica między Mają a Solus-Miśkowicz wynosiła 52 sekundy. Włoszczowska obroniła koszulkę Mistrzyni Polski, którą zdobyła w zeszłym roku. W mistrzostwach w Gielniowie wystartował także Bogdan Czarnota z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – trener Solus-Miśkowicz. Czarnota na trasie niestety doświadczył upadku, przez co uplasował się na 9. pozycji w ostatecznym rankingu. Zawodnicy musieli pokonać w większości naturalną trasę, która przebiegała przez pozostałości po kamieniołomie. Była ona wymagająca technicznie oraz interwałowa, nie było na niej długich podjazdów. Trasa tegorocznych mistrzostw nie przypadkiem została wyznaczona w Gielniowie. Przez lata trenował na niej najlepszy i najbardziej utytułowany polski kolarz górski Marek Galiński, który zginął w wypadku samochodowym. W ten sposób kolarze z całej Polski uczcili pamięć tragicznie zmarłego sportowca.

zdj2_ fot. fotosa.pl_small

Komentarz Katarzyny Solus-Miśkowicz (2. miejsce w Mistrzostwach Polski w XCO w Gielniowie, 01:39:55).

Mistrzostwa Polski 2016 kończę na drugim miejscu. Dla mnie to był niesamowity wyścig. Czułam się naprawdę dobrze i nawet przez dwie rundy prowadziłam, choć Majka cały czas kontrolowała sytuację. Nawet pomimo jej ataku na 3 rundzie, nie udało się jej tak od razu mnie zgubić. Bardzo cieszę się, że mogłam  nawiązać z nią walkę. Teraz czas na przepakowanie i ruszamy z moim synkiem, mężem i trenerem do Livigno.

Komentarz Bogdana Czarnoty (9. miejsce w Mistrzostwach Polski w XCO w Gielniowie, 01:48:02)

Trasa Mistrzostw Polski jest jedną z najbardziej pokręconych na jakich startowałem. Można  powiedzieć, że zakręt na zakręcie. Nie ma  tu gór ale jest  mnóstwo sztywnych krótkich podjazdów. Co kawałek inna sekcja techniczna, gdzie żadna się nie powtarza. Mają nawet swoje nazwy jak Syzyf, Gardło Diabła, Rock Garden, Zemsta Imperatora, czy Dżampik, gdzie zawodnicy muszą wykazać się dobrą techniką jazdy! Specyfika trasy polega na tym, że po starcie należy być z samego przodu ponieważ na rundach już nie ma gdzie wyprzedzić i zawodnik będzie musiał jechać tempem kolarza znajdującego się przed nim. Więc tu będzie bardzo trudno o odzyskanie pozycji i na pewno przyda się trochą szczęścia, aby osiągnąć dobry wynik. Sam wyścig oceniam jako dobry w moim wykonaniu. Udało mi się dobrze wystartować i utrzymywałem się w pierwszej dziesiątce. Niestety na drugim okrążeniu zaliczyłem dość poważny upadek przez co straciłem kilka pozycji. Po pozbieraniu się zacząłem gonić i odzyskiwać pozycje. Ostatecznie przyjechałem na dziewiątym miejscu, z którego jestem zadowolony. Mały niedosyt jednak pozostaje, gdyż tego dnia czułem się bardzo dobrze i mogłem skończyć parę oczek wyżej.

fot. fotosa.pl

Dodaj komentarz