Jolanda Neff wygrywa w Val di Sole, Maja Włoszczowska trzecia!

Słoneczna włoska dolina Val di Sole okazała się niezwykle szczęśliwa dla zawodniczek Krossa. Po ataku na przedostatnim okrążeniu 27 sierpnia ostatnią edycję Pucharu Świata w kolarstwie górskim wygrała Jolanda Neff przed Janą Belomoiną i koleżanką z drużyny Mają Włoszczowską. Tym samym Kross Racing Team przypieczętował zwycięstwo w klasyfikacji generalnej drużyn kobiecych.

Jolanda Neff od samego startu znajdowała się na przedzie. Rozpoczynając drugie okrążenie była na czele grupy, w której skład wchodziły: Jana Belomoina, Annika Langvad, Gunn-Rita Dahle Flesjaa i Irina Kalentieva. Na trzeciej rundzie do czołówki dojechała Maja Włoszczowska, lecz z lekką przewagą na przedzie jechały już Neff i Belomoina. Ostatecznie o trzecią lokatę za ich plecami walczyły Włoszczowska i Kalentieva. Na piątej rundzie na atak na podjeździe zdecydowała się Neff, uciekając Belomoinej z każdym kolejnym obrotem korby. Za ich plecami trwała walka Mai Włoszczowskiej z Iriną Kalentievą. Rosjanka zjeżdżała szybciej, natomiast Polka atakowała na podjazdach. Ta taktyka okazała się skuteczna, gdyż po jednym z ataków uzyskała przewagę, którą utrzymała do mety.

Neff zwyciężyła z przewagą 21 sekund nad Belomoiną i ponad 1 minutą nad Włoszczowską. Świetny start zawodniczek Krossa pozwolił przypieczętować zwycięstwo polskiej drużyny w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata teamów kobiecych. Jest to również świetny prognostyk przed odbywającymi się za dwa tygodnie Mistrzostwami Świata w Australii, gdzie Maja i Jolanda z pewnością powalczą o jak najwyższe lokaty.

Więcej informacji na temat drużyny Kross Racing Team znajdziemy na stronie www.krossracingteam.pl i profilu na Facebooku.

Puchar Świata w Val di Sole, wyniki:

1. Jolanda Neff (Szwajcaria) 1:26.58
2. Jana Biełomojna (Ukraina) strata 21 s
3. Maja Włoszczowska (Polska) 1.09

Dodaj komentarz