Joaquim Rodriguez w Bahrain-Merida!

Joaquim Rodriguez, jeden z czołowych zawodników światowego peletonu, będzie kontynuował karierę w grupie Bahrain-Merida. – Przedstawiła mi ona bardzo interesujący projekt i zapewniła, że będę się w niej czuł niezwykle komfortowo i odpowiednio zmotywowany, dlatego postanowiłem ścigać się jeszcze przez jeden sezon – mówi popularny „Purito”.

Joaquim Rodriguez, znany także pod pseudonimem „Purito”, w przyszłym sezonie wciąż będzie cieszył swoich fanów jazdą w zawodowym peletonie. Utytułowany Hiszpan nosił się z zamiarem zakończenia kariery z końcem obecnego roku, jednak postanowił kontynuować ją w sezonie 2017 w nowej grupie Bahrain-Merida. Słynący z imponującej jazdy szczególnie na krótkich i stromych podjazdach Purito, który ściga w elicie od 2001 roku, ma na swoim koncie wiele istotnych osiągnięć. 14 razy wygrywał etapy wielkich tourów, świetnie radził sobie także w kl. generalnej wielkich tourów. Był 2. w Giro d’Italia 2012, 3. w Tour de France 2013, zajął także 2. miejsce w Vuelta a Espana 2015, dwukrotnie ukończył Vueltę na 3. pozycji (2010, 2012). Rodriguez trzykrotnie wygrywał ranking UCI najlepszego kolarza World Touru (2010, 2012, 2013), ma na swoim koncie także triumfy w legendarnych klasykach. Dwa razy zwyciężył w Giro di Lombardia, raz w Walońskiej Strzale. Purito wygrywał również ważne wyścigi etapowe, m.in. Wyścig dookoła Katalonii (2010, 2014) czy Wyścig dookoła Kraju Basków (2015). – Grupa Bahrain-Merida przedstawiła mi bardzo interesujący projekt i zapewniła, że będę się w niej czuł niezwykle komfortowo i odpowiednio zmotywowany, dlatego postanowiłem ścigać się jeszcze przez jeden sezon. Zaproponowała mi nie tylko to, bym został jej zawodnikiem w sezonie 2017, ale także, bym w sezonach 2018 i 2019 tworzył jej sztab techniczny – mówi Rodriguez. Jak wyjaśnia, będzie to dla niego ekscytująca i wyjątkowa szansa, by pozostać przy wyścigach. – To będzie dla mnie nowa rola, jednak poproszono mnie bym robił to, na czym znam się najlepiej: cieszył się kolarstwem jak zwykle i wniósł do ekipy całe doświadczenie i wiedzę zebrane podczas zawodowej kariery. Uważam, że taka możliwość to marzenie każdego kolarza, więc oferta Bahrain-Merida jest właśnie tym, czego oczekiwałem – podkreśla Purito.

– Jesteśmy bardzo dumni z tego, że możemy ogłosić taką informację. Joaquim jest jednym z najważniejszych, najbardziej doświadczonych i najsławniejszych kolarzy świata, wniesie wiele do naszej grupy – podkreśla Brent Copeland, menedżer Bahrain-Merida Pro Cycling Teamu. – Posiadanie tak klasowego zawodnika w ekipie nie tylko dodaje jakości składowi Bahrain-Merida. Będzie on mentorem dla naszych młodych kolarzy, a także reszty grupy, możemy liczyć na jego eksperckie porady. Według nas to bardzo istotne we współczesnym kolarstwie. Wiedza Joaquima to dla nas poważny atut i jesteśmy tym faktem bardzo podekscytowani – dodaje. Zdaniem Copelanda, Rodriguez jest nie tylko jednym z najlepszych kolarzy w historii, ale ma także wspaniałą osobowość. – Jesteśmy pewni, że jego optymistyczne podejście dobrze wpłynie na naszych młodych zawodników, ten aspekt jest bardzo ważny dla Bahrain-Merida. Mamy również pewność, że nową rolę w sztabie technicznym grupy będzie pełnił z profesjonalizmem, który zawsze go cechował – tłumaczy menedżer Bahrain-Merida.

Purito dołączy w Bahrain-Merida do innych utytułowanych zawodników. Twarzą grupy jest Vincenzo Nibali, zwycięzca Tour de France i dwukrotny zwycięzca Giro d’Italia, który ma na swoim koncie także triumf w Vuelta a Espana. Inni kolarze, którzy pomogą grupie Meridy walczyć o najwyższe laury, to m.in. Ion Izagirre, Giovanni Visconti, Javier Moreno, Sonny Colbrelli, Niccolo Bonifazio czy Ondrej Cink, jeden z czołowych zawodników MTB świata, który na szosie postanowił rozpocząć nowy rozdział swojej kariery. 25 października w Porecu w Chorwacji rozpoczyna się pierwsze zgrupowanie Bahrain-Merida. Będzie mu towarzyszyła konferencja prasowa, podczas której zostaną podane cele nowej grupy.

Dodaj komentarz