Inauguracja LOTTO Poland Bike Marathon w Perlejewie

LOTTO Poland Bike Marathon nareszcie odmrożony! Z ponad 3-miesięcznym opóźnieniem wystartował tegoroczny cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa. Inauguracja odbyła się na Podlasiu w Gminie Perlejewo. Pierwszy etap cyklu, ze startem i metą w miejscowości Granne tuż przy Nadbużańskim Centrum Turystycznym, został zorganizowany w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. W związku z tym dużo było regulaminowych nowości i ograniczeń, ale najważniejszy był kolarski restart i rozpoczęcie dwunastego już sezonu Poland Bike.

– Cieszy długo oczekiwany powrót do rywalizacji – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Żar lejący się z nieba i nowa formuła organizacji zawodów nie okazały się większą przeszkodą, bo do Perlejewa w sumie zawitało blisko 300 zawodników. Nadbużańskie klimaty na Podlasiu odwiedzimy na pewno znów za rok.

Na dystansie MAX (47 km) zwyciężył Kamil Kuszmider (KK Catena Wyszków), przed Sebastianem Borowskim (Stajnia Rowerowa InterCars Team) i Ernestem Kurowskim (Józefów). Wśród kobiet wygrała Ewa Janowska (Mybike.pl), wyprzedzając Edytę Tararuj (Team PKO Bank Polski) i Karolinę Podgórską (Roztocze Cycling Team).

Trasę MINI (28 km) najszybciej pokonał Paweł Wyczółkowski (Puławy), który wyprzedził Pawła Balcerzaka (V-MAX Mińsk Mazowiecki) i Andrzeja Krupę (Bike Salon Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Barbara Marcelewicz, przed Anną Wróblewską (obie z Marceli Team) i Małgorzatą Knapczyk (New Age Fitness SklepRowerowy.pl).

Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (7 km). Wśród chłopców zwyciężył Fryderyk Węgrzyn (V-MAX Mińsk Mazowiecki), przed Julianem Rogalskim (KK24) i Michałem Błaszczykiem (Warszawski Klub Kolarski). Rywalizację dziewcząt wygrała Faustyna Wolak (Warszawski Klub Kolarski), przed Gabrielą Miąskiewicz (V-MAX Mińsk Mazowiecki) i Adą Kuflikowską (Bike Fun Legionowo). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM triumfował ANG Spółdzielnia MTB, przed KK Catena Wyszków i Marceli Team. Nową  punktację drużynową MINI TEAM również wygrał ANG Spółdzielnia MTB, przed Kamyk Radzymin MTB Team i Zerwanymi z Łańcucha. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM triumfował Warszawski Klub Kolarski, a w punktacji rodzinnej zwyciężyła rodzina Wróblewskich, przed Dudkowskimi i Woźniakami.

Peleton prowadzony przez Grzegorza Wajsa wraca na Mazowsze. Kolejne kolarskie emocje w cyklu LOTTO Poland Bike Marathon już w najbliższą niedzielę 12 lipca w Górze Kalwarii. Wystartować może każdy. Zapraszamy!

Foto: Poland Bike

Dodaj komentarz