Inauguracja Garmin MTB Series 2018 już za dwa tygodnie!

Już tylko kilkanaście dni dzieli nas od rozpoczęcia zmagań podczas pierwszej, wiosennej edycji cyklu Garmin MTB Series 2018! 8 kwietnia w Gdańsku amatorzy kolarstwa górskiego wezmą udział w pierwszym etapie tego popularnego wyścigu. Kolejne etapy odbędą się w Kolbudach i Sopocie.

Zorganizowanie pierwszej, wiosennej edycji cyklu Garmin MTB Series potwierdza, że impreza cieszy się na Pomorzu ogromnym zainteresowaniem i nie brakuje zawodników chcących się zmierzyć na wymagających i ciekawych trasach. Cykl po kilku latach przerwy, ponownie zagości w Gdańsku, gdzie fani MTB sprawdzą się na trasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Drugi etap tegorocznego cyklu odbędzie się w 14 kwietnia (sobota) w Kolbudach. Wielki finał edycji wiosennej zostanie rozegrany w Sopocie 21 kwietnia (sobota).

maratomania.pl

Nowe lokalizacje, które zagościły na mapie cyklu, zachwycają swoją różnorodnością, położeniem i widokami. Profil i charakterystyka poszczególnych etapów Garmin MTB Series 2018 ukażą przede wszystkim to co w MTB najpiękniejsze. Zawodnicy mogą spodziewać się wymagających singletracków, podjazdów i efektownych zjazdów. Będzie niezwykle ciekawie i emocjonująco.

Cykl Garmin MTB Series jest niepowtarzalny, ponieważ daje możliwość rywalizacji tydzień po tygodniu na jednym z dwóch dystansów: MINI ok. 25 km oraz MAXI ok. 50 km sprawia, że cykl jest odpowiedni zarówno dla debiutantów i amatorów górskiej rywalizacji, a także dla bardziej zaawansowanych zawodników i profesjonalistów. Na listach startowych widnieją już nazwiska znanych kolarzy, między innymi Bartosza Banacha i Krzysztofa Krzywego.

W ramach obu edycji tegorocznego cyklu przeprowadzona zostanie klasyfikacja generalna, na którą składać się będzie suma czasów ze wszystkich etapów danej edycji (wiosennej lub jesiennej).

maratomania.pl

Dodatkowo cały cykl Garmin MTB Series 2018 podsumujemy jedną klasyfikacją generalną OPEN, w której zostaną sklasyfikowani zawodnicy, którzy ukończą wszystkie SZEŚĆ etapów! Dzięki takiemu rozwiązaniu wyłonieni zostaną najlepsi zawodnicy oraz zawodniczki cyklu na dystansach MINI oraz MAXI, którzy zdobędą tytuły Króla oraz Królowej Pomorza!

Jesienna edycja cyklu odbędzie się na przełomie września i października. Zapisy ruszają już 7 maja 2018 r.

Aby zapisać się na zawody należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu www.mtbseries.pl. Więcej informacji znajdziecie na facebookowym profilu imprezy: https://www.facebook.com/mtbseries/.

Dodaj komentarz