III etap Northtec MTB Zimą w Długosiodle, czyli zimowy sezon w pełni!

Już po raz drugi zimowy cykl Cezarego Zamany zawitał do miejscowości Długosiodło. Zaskakująco wysoka frekwencja wskakuje na to, że ta miejscówka przyjęła się na dobre wśród rowerowej społeczności skupionej wokół imprez spod znaku Zamana Group.

Tak dobre wyniki tegorocznego zimowego cyklu, to zasługa wciąż rosnącej mody na jeżdżenie rowerem w zimie. Impreza udała się tym bardziej, że zawodników na starcie przywitało piękne słońce. Chwilę przed wyruszeniem na trasę maratonu głównych dystansów, organizator wraz z przedstawicielami lokalnych władz uczcił Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, składając kwiaty w miejscu pamięci. Także wielu zawodników odpowiedziało na apel Cezarego Zamany, który zachęcał przed zawodami do oznaczenia swoich strojów, rowerów czy twarzy symbolem „Polski Walczącej”.

Zawody przebiegły perfekcyjnie pod względem organizacyjnym. Wszystko udało się także dzięki zaangażowaniu gminy oraz szkoły podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle, która zapewniła doskonałe zaplecze dla zawodników.

COV_9104

Trasy były suche i przejezdne. Maraton przebiegał więc w bardzo szybkim tempie, co z pewnością wpłynęło na atrakcyjność zawodów. Podczas tej edycji organizator podniósł poprzeczkę dla najmłodszych zawodników przygotowując bardzo wymagający dystans Hobby. Najmłodsi poradzili sobie doskonale, co pokazuje wyraźnie, że dzieci mogą i chcą ścigać się zimą na rowerach.

Dystans Mega wśród Panów ustawili zawodnicy, którzy od lat obstawiają sportową czołówkę na zawodach Zamana Group. Z sekundowymi odstępami, po zaciekłym finiszu, wpadli na metę – w kolejności – Tomasz Majewski (Retro Rowery Duda Team), Marek Stram (GERAPPA), Michał Józkowicz (Diversey Team) oraz Arkadiusz Jusiński (RENAULT TEAM). Najlepsza wśród pań na najdłuższym dystansie okazała się Katarzyna Polakowska (Romet Racing Team), druga dojechała Barbara Borowiecka (AZS UMED Łódź), natomiast trzecia pozycja przypadła Dorocie Rajskiej z grupy Team TC.

COV_9053

Na dystansie Fit wśród Panów triumfował Karol Szczepański (LUKS TRÓJKA PIASECZNO), drugi z zaledwie sekundową stratą zameldował się Radosław Kamiński (Ciechanów Racing Team). Na pudle stanął jeszcze Grzegorz Marcinkiewicz z grupy Świat Rowerów Racing Team. Najlepszą z Pań na krótszej trasie została Kasia Laskowska (Finisher.pl). Druga dojechała Dorota Czajkowska (Klub Sportowy Tęcza). Trzecie miejsce wywalczyła doświadczona Małgorzata Lutecka z grupy iFON.pl.

III etap Northtec MTB Zimą w Długosiodle był przedostatnim maratonem w tegorocznej edycji zimowego cyklu Cezarego Zamany. Do rozegrania pozostał jeszcze finał, który 13 marca obędzie się w Mrozach. Będzie to ostatnia szansa na rozkręcenie się przed letnim sezonem rowerowym. Zapraszamy.

COV_9453

Dodaj komentarz