I edycja „SsangYong Eliminator MTB” za nami

Weekend majowy odbył się pod znakiem rowerowym. Na trudnej i widowiskowej trasie wytyczonej na Rynku w Przemyślu odbyła się I edycja „SsangYong Eliminatora MTB”

W tym roku jedną z dwóch nowych lokalizacji Eliminatora MTB jest Przemyśl. Miejskie sprinty odbyły się w ramach Bike Town Przemyśl 2016. Jak przyznali zawodnicy trasa była jedną z najtrudniejszych ale i najciekawszych w czteroletniej historii cyklu. Krótki ale solidny podjazd, ostre zakręty i wiele sekcji schodów, skutecznie utrudniały rywalizację. Dzięki temu kibice mieli co oglądać – walka bark w bark, spektakularne wywrotki i finisze do ostatnich metrów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Konieczna zmiana harmonogramu imprezy spowodowała pokrycie się terminu z maratonem Cyklokarpaty, co niekorzystanie wpłynęło na frekwencję. Jednakże czołowi zawodnicy, specjalizujący się w eliminatorach pojawili się na linii startu. Po rezultatach osiągniętych na czasówce, można było przypuszczać, że walka o zwycięstwo rozegra się w gronie 2 zawodników – Adriana Rzeszutko (CANNONDALE Pro Rider Dobosz Sport) i Łukasza Szymczuka (KKW Superior Wałbrzych). Do finału dostali się jeszcze Michał Pękala (AGH Cycling Team) i Jakub Solarz (PSK Olimpionik Przemyśl). Przy gorącym dopingu niezwykle licznie zgromadzonej publiczności i emocjonującym komentarzu spikerów jako pierwszy linię mety przekroczył Szymczuk. Drugi był Solarz a trzeci Pękala. Rzeszutko popełnił drobny błąd na pierwszej sekcji schodów i jadąc na drugiej pozycji niestety wywrócił się, kończąc rywalizację na 4 miejscu. Mały finał a tym samym walkę o 5 miejsce wygrał Michał Sztembis (Lubelski Klub Kolarstwa Górskiego) – notabene jeden z organizatorów, który spędził kilka godzina na przygotowaniach całej imprezy. Ciekawe jaki rezultat osiągnie, gdy zajmie się tylko przygotowaniem do startu a nie organizacją zawodów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wśród kobiet osamotniona walczyła Karolina Kukuła (AGH Cycling Team), która rywalizując z mężczyznami uplasowała się na wysokim 9 miejscu. Po dekoracji zwycięzców i nagrodzeniu ich bogatą pulą nagród, tradycyjnie już rozlosowano upominki wśród wszystkich uczestników. SsangYong Eliminator MTB z całą pewnością spodobał się przemyskiej publiczności i niewykluczone, że również w przyszłym roku zawita na Bike Town. A kolejna tegoroczna osłona cyklu już 3 lipca w Kępnie. Serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz