Gwiazda Południa – pierwsza etapówka MTB w sezonie 2020

Piąta edycja rasowej, górskiej przeprawy organizowanej przez Cezarego Zamanę pod Babią Górą będzie pierwszą etapówką MTB w sezonie 2020. Zawodniczki i zawodnicy spragnieni mocnych wyzwań będą rywalizować od 9 do 12 lipca.

Gwiazda Południa przez cztery lata wypracowała sobie silną markę. Podobnie silna była wiara jej organizatorów, tj. Cezarego Zamany i samorządowych władz Makowa Podhalańskiego, Stryszawy i Wadowic, że zaplanowana na 2020 rok odsłona odbędzie się. Komitet organizacyjny pozostawał ze sobą w stałym kontakcie, wspólnie reagując na zachodzące zmiany związane z pandemią COVID-19.

„Pragnę podziękować władzom samorządowym Stryszawy, Makowa Podhalańskiego i Wadowic za to, że ani na moment nie straciły wiary, że uda się nam przeprowadzić piątą edycję Gwiazdy Południa. Dzięki temu możemy zorganizować naszą imprezę na najwyższym poziomie pod kątem organizacji, jak i bezpieczeństwa” – mówi dyrektor sportowy Gwiazdy Południa, Cezary Zamana.

Oznacza to, że w czwartek 9 lipca rozpocznie się czteroetapowa rywalizacja, w tym roku odbywająca się pod hasłem „Diabelska przeprawa MTB”. Do pokonania będzie m.in. wjazd na Jałowiec i Mędralową. Każdy z tych szczytów leży na wysokości ponad 1000 m n.p.m. Nowością będzie etap w Wadowicach ze zboczami Leskowca. Na dystansie Pro czekać będzie 7 000 m, a na ½ Pro – 4 000 m przewyższeń.

W związku z wciąż obowiązującymi obostrzeniami dotyczącymi imprez sportowych, być może nadchodząca edycja pozbawiona będzie elementów, z których Gwiazda Południa do tej pory słynęła: występów lokalnych artystów, stołów suto zastawionych góralskim jadłem czy cieszących się wielką popularnością dziecięcych zawodów Gwiazdka Południa. Jak jednak zapewnia Cezary Zamana, są przygotowane różne warianty organizacji górskiej etapówki. O sposobie jej przeprowadzenia zawodniczki i zawodnicy będą informowani po ogłoszeniu kolejnej regulacji rządowej i wytycznych od Ministerstwa Sportu.

„Z pewnością od dziś apetyt na rasowe, wielodniowe wyzwanie MTB będzie narastał u wszystkich pasjonatów górskiej jazdy.. Wszyscy chcemy wreszcie zmęczyć się na stromych podjazdach, poczuć strzał adrenaliny na zjazdach i odetchnąć z ulgą po dotarciu na metę. Wszystkie te emocje będą w tym roku wyjątkowo intensywne – możecie być tego pewni” – dodaje Cezary Zamana.

Więcej informacji o Gwieździe Południa oraz formularz zapisów można znaleźć na www.gory.zamanagroup.pl

Dodaj komentarz