Grupa CCC Sprandi Polkowice zaproszona na Amstel Gold Race

Po raz drugi z rzędu grupa CCC Sprandi Polkowice otrzymała zaproszenie na Amstel Gold Race. Wyścig ten należy do grona imprez UCI World Tour.

– Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że organizatorzy znowu nam zaufali i po raz kolejny wystartujemy w tym wyścigu. W ubiegłym roku w ucieczce dnia jechał Jarosław Marycz, a Davide Rebellin ukończył wyścig na wysokim, 13.miejscu. Teraz pojedziemy z chęcią poprawienia tego wyniku. Będziemy też starali się jechać aktywnie, by kibica zapamiętali nas z tego wyścigu jak najlepiej – powiedział Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice. – To kolejny duży krok w rozwoju naszej ekipy i potwierdzenie, że zmierzamy we właściwym kierunku. W naszym kalendarzu jest coraz więcej wyścigów z najwyższej półki, coraz częściej ścigamy się z najlepszymi, a to w przyszłości musi przełożyć się na poprawę poziomu naszych kolarzy i coraz lepsze wyniki – dodał.

Jubileuszowa, 50. edycja holenderskiego Amstel Gold Race zostanie rozegrana 19 kwietnia.

Dla polkowickiej ekipy będzie to drugi wyścig jednodniowy w tym sezonie o klasie UCI World Tour, po Mediolan – San Remo. Grupa otrzymała także zaproszenie na październikowy Il Lombardia.

Pozostałe ekipy, które otrzymały „dzikie karty” na tzw. piwny wyścig, to Team Wanty-Gobert, CULTEnergyProCycling, Nippo Vini Fantini, Team MTN-Qhubeka, Team Roompot, Topsport Vlaanderen-Baloise, Bardiani – CSF.

Źródło: CCC Sprandi Polkowice

Dodaj komentarz